شرایط و ضوابط کلی برای استفاده از بازار دفه زن

1.مقدمه

1.1. استفاده و بهره‌برداری از پلتفرم دفه زن  (https://dafezan.com) و سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها، و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن، که از این پس در این سند «بازار دفه زن »‌ نامیده می‌شود، برای تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند، که در این سند «کاربر / کاربران» خوانده می‌شود، به شرط رعایت قوانین و شرایط این سند و سایر اسناد ارجاع یا اشاره شده، آزاد خواهد بود. همچنین منظور از «محصول» در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی است که کاربر در جایگاه غرفه‌دار برای فروش یا اهدا عرضه می‌کند.

 

1.2. بازار دفه زن  را شرکت «modi» مدیریت می‌کند که به عنوان یک جند ملیتی در کشور گرجستان مشغول به فعالیت می باشد

 

1.3. تاریخ آخرین ویرایش و به‌‌روزرسانی این سند «2021.9.10» است.

 

1.4. فروشنده یا فروشگاه  در بازار دفه زن کاربری است که درخواست ثبت فروشگاه  را ثبت کرده این امکان را دارد که با استفاده از امکانات بازار دفه زن  محصولات خود را به فروش برساند کاربری که در بازار دفه زن  ثبت نام و ایجاد فروشگاه می کند و فقط به صرف ثبت نام مبنی بر قبول قوانین بازار دفه زن است

 

1.5. بازار دفه زن» ممکن است در هر زمانی نسبت به به‌روزرسانی این سند اقدام کند. در صورتی که به تشخیص «بازار دفه زن» این تغییرات عمده و جدی باشد، از طریق ایمیل یا انتشار در بسترهای «بازار دفه زن»، به اطلاع شما (کاربر) خواهد رسید. شما می‌توانید با مطالعه این تغییرات نسبت به تدوام همکاری و استفاده از خدمات « بازار دفه زن »، تصمیم‌گیری کنید. مستحضر باشید که ادامه استفاده از خدمات « بازار دفه زن » به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای جهل و عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال مورد قبول نخواهد بود.

 

2. پذیرش شرایط استفاده

2.1. این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن‌ها ارجاع داده می‌شود، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از « بازار دفه زن » است.

 

2.2. شرایط استفاده از بازار دفه زن ، جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور فی‌مابین کاربر (شما) و « بازار دفه زن » (شرکت modi) است.

 

2.3. این سند، حقوق و مسئولیت‌های کاربران را به هنگام بهره‌برداری و استفاده از بازار دفه زن بیان می‌کند. لذا مستلزم است که دقیق خوانده و رعایت شود. با استفاده از یکی یا تمامی سرویس‌های « بازار دفه زن » (حتی صرف بازدید و جست‌وجو در وب‌سایت)، شما اطلاع و موافقت خود را با شرایط استفاده و بهره‌برداری از « بازار دفه زن » اعلام کرده‌اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نباید از خدمات « بازار دفه زن » استفاده کنید.

 

2.4. « بازار دفه زن »‌ بازاری است اجتماعی که کاربران آن به صورت آنلاین و آفلاین به هم مرتبط می‌شوند و علاوه بر داد و ستد به توسعه محتوا و شبکه خود نیز می‌پردازند. از این رو، « بازار دفه زن » چندین سند متفاوت شرایط استفاده خواهد داشت که ناظر به کارکردها و بهره‌برداری‌های مختلف از خدمات « بازار دفه زن » است. در این سند، برخی از این شرایط عمومی و اختصاصی آمده است اما برای هر گونه بهره‌برداری از مجموعه خدمات « بازار دفه زن »، باید سایر اسناد مربوط به آن را (حتی اگر در این سند به آن اشاره یا ارجاع نشده است) نیز مطالعه کنید و با پذیرش شرایط آن، در « بازار دفه زن » فعالیت کنید؛ زیرا مفاد آن اسناد نیز جزو قوانین و شرایط استفاده از « بازار دفه زن » است.

 

3. حساب کاربری در « بازار دفه زن »

3.1. شما (کاربر) برای استفاده از خدمات مختلف « بازار دفه زن »، به ایجاد حساب کاربری نیاز دارید و با تاسیس حساب کاربری می‌پذیرید که این قرارداد را به طور کامل مطالعه کرده‌اید و شرایط و قوانین آن را پذیرفته‌اید.

 

3.2. مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا شما (کاربر) می‌بایست 18 (هجده) ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشید و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات « بازار دفه زن » مانند خرید و فروش محصولات خود استفاده کنید.

 

3.3. برای حساب کاربری لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما (کاربر) در برابر مالک شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.

 

3.4. نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های شما (کاربر) در « بازار دفه زن » پیوند می‌خورد؛ بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از « بازار دفه زن » است. حسب مورد و بنا به تصمیم « بازار دفه زن » ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما (کاربر) در « بازار دفه زن » گردد.

 

3.5. شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.

 

3.6. اگر شما (کاربر) به عنوان یک واحد تجاری (شخصیت حقوقی) برای ثبت و تاسیس حساب کاربری در « بازار دفه زن » اقدام می‌کنید، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌اید که به عنوان نماینده آن واحد تجاری (شخصیت حقوقی) اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از « بازار دفه زن » را به عهده دارید. همچنین قید می‌شود که واگذاری حساب‌ کاربری به غیر، در « بازار دفه زن » تعریف نشده است.

 

3.7. مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با شما (کاربر) است. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری در اسرع وقت به « بازار دفه زن » اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر (شما) است.

 

3.8. ایجاد حساب کاربری در « بازار دفه زن » و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از « بازار دفه زن »، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، حق فنی و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و « بازار دفه زن » ایجاد نخواهد کرد.

 

3.9. ممکن است « بازار دفه زن » در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر (شما) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی « بازار دفه زن » ارائه کند. در غیر این صورت، « بازار دفه زن » می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.

 

4. سیاست حفظ حریم خصوصی

4.1. حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم « بازار دفه زن » است. شما با استفاده از « بازار دفه زن » رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این سند بیان می‌شود و همچنین برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، اعلام می‌کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره‌برداری از « بازار دفه زن »، صدق می‌کند و « بازار دفه زن » هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سایر خدمات هیچ یک از اعضای خود، شرکا و همکاران تجاری، اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات « بازار دفه زن » ندارد.

 

4.2. بسته به خدمات و سرویسی که شما (کاربر) انتخاب خواهید کرد، « بازار دفه زن » اطلاعاتی را از شما دریافت و ذخیره می‌کند؛ اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره همراه، ایمیل،‌ نشانی پستی و تلفن محل سکونت و کسب‌وکار، اطلاعات حساب بانکی..

 

4.3. ممکن است « بازار دفه زن » جهت اطمینان بیشتر نسبت به رعایت مفاد شرایط و ضوابط استفاده از « بازار دفه زن » و دریافت اطلاعات بیشتر از برخی صاحبان غرفه در بازار پیرامون وضعیت کسب‌وکار یا کالاهای عرضه‌شده، و نیز برای احراز صحت برخی موارد ادعاشده یا خدمات ویژه، از شما (کاربر) درخواست کند تا برگ تکمیل تقاضای آن کالا یا خدمت را تکمیل کنید.

 

4.4. همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری « بازار دفه زن »، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما (کاربر)، توسط کارکنان مختلف « بازار دفه زن » یا گروه‌های مشاور، در زمان‌بندی‌های مختلف رویت و بررسی گردد.

 

4.5. فعالیت‌های شما (کاربر) در بازار « بازار دفه زن » با نام کاربری‌تان پیوند دارد و بر اساس نسخه فعلی یا آتی بازار بازار دفه زن ، تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) به صورت پیش‌فرش در پلتفرم اصلی « بازار دفه زن » و نیز اپلیکیشن‌ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم مخاطبان بازار « بازار دفه زن » قابل‌مشاهده است و نیز در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران برای جستجوی شما در این فضاها قرار دارد. البته کاربران « بازار دفه زن » با امکانات کنونی یا بعدی حساب کاربری، می‌توانند تنظیماتی را برای اطلاعات پایه و اشتراک‌گذاری انجام دهند. از جمله اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) در « بازار دفه زن » از این قرار است: نام ؛ تاریخ پیوستن و حضورهای مختلفتان در « بازار دفه زن »؛ محصولاتی که خرید کرده‌اید یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌اید؛ نظرهایی که شما در صفحات مختلف بازار دفه زن ارائه کرده‌اید (مانند مطالب وبلاگ)؛ دنبال‌کنندگان شما و دنبال‌شوندگان توسط شما؛ صفحه غرفه و صفحات محصولاتی که برای فروش یا اهدا (مجانی) عرضه کرده‌اید و محصولاتی که فروش رفته است و تعداد آنها؛ نظرها و امتیازهای خریداران و مخاطبان « بازار دفه زن » در صفحه غرفه یا محصولات فروشگاه ها  و دسته‌بندی‌ها و رتبه‌بندی‌های انجام گرفته از سوی « بازار دفه زن ».

 

4.6. ممکن است شما از طریق یک سیستم و اپلیکیش واسط و بیرون از « بازار دفه زن »، به « بازار دفه زن » متصل شوید که در این صورت، درخواست دریافت اطلاعات از شما (کاربر)، تابع قوانین و شرایط ذکر شده خواهد بود.

 

4.7. بازار دفه زن » به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار مشتریان خود و تدارک تجربه مشتری بهتری برای ایشان، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می‌‌کند.

 

4.8. بازار دفه زن با استفاده از امکانات روز دنیا همچون هوش مصنوعی، همواره در تلاش است تا تجربه‌ی خریدی به‌یادماندنی برای شما رقم بزند؛ پس بر اساس خریدها و محصولات موردعلاقه‌‌‌تان که در لیست‌های خریدتان قرار داده‌اید، گزینه‌های موردپسند‌تان را برای خریدی بهتر به شما پیشنهاد می‌کند.

 

4.9. بازار دفه زن » جهت برقراری ارتباط با شما (کاربر)، از کلیه روش‌های در دسترس مانند شماره تماس (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال نوتیفیکیشن در اپلیکیشن و پیام در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده خواهد کرد.

 

4.10. بازار دفه زن » در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس‌های موردنیاز، با بهره از ابزارهای تحلیل دیتا و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی خواهد پرداخت. همچنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند.

 

4.11. بازار دفه زن » اطلاعات شما را به شخص ثالث، بدون دریافت رضایت شما، یا در مواردی که در این سند قید شده است، به فروش نخواهد رساند.

 

4.12. بازار دفه زن » اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و تابع قوانین جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد.

 

4.13. بازار دفه زن » به عنوان یک واحد فن‌آور و شرکت دانش‌بنیان بنا به سیاست‌های خود جهت توسعه‌ی کسب‌وکارهای خرد، از ابتدا و در طول مسیر رشد، همواره با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی در ارتباط مستمر بوده و خواهد بود. بر این اساس و در راستای افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم « بازار دفه زن » و کسب‌وکارهای حاضر در آن، به حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، « بازار دفه زن » مجاز است جهت تسهیل و تسریع در رسیدن به اهداف فوق، اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.

 

4.14. بازار دفه زن ممکن است مطالب و تجریه خرید شما را در راستای رعایت قوانین باسلام و قوانین کشور عزیزمان ویرایش یا حذف کند

 

4.15. راه ارتباطی بازار دفه زن با مشتریان فقط از طریق تماس از شماره 00995514000539 می باشد و شماره های ارسال پیام در واتساپ از سمت بازار دفه زن 00995514000539 است

 

5. محتوای کاربر (شما)

5.1. آنچه شما (کاربر) به هر طریقی از قبیل نام کاربری و پروفایل، درج کامنت و نظر، نام فروشگاه ، عکس  محصول و ازاطلاعات تولیدکننده و نظایر آن و به طور کلی هر آنچه شما حین استفاده از خدمات « بازار دفه زن » در پلتفرم‌های « بازار دفه زن » درج و منتشر می‌کنید، صرفاً محتوای شما بوده و « بازار دفه زن » به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

 

5.2. مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی شما (کاربر) در بسترهای تهیه‌شده توسط « بازار دفه زن » درج و منتشر می‌گردد به عهده شما (کاربر) خواهد بود و « بازار دفه زن » نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما (کاربر)، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده شما (کاربر) خواهد بود.

 

5.3. شما (کاربر) با درج محتوا در هر بخش از بسترهای « بازار دفه زن »، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به « بازار دفه زن » اعطا می‌کنید. « بازار دفه زن » ضمن حفظ حقوق شما (کاربر)، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح اکوسیستم و بازار اجتماعی « بازار دفه زن »، مطابق این مجوز از محتوای شما (کاربر) استفاده کند؛ مانند انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش‌های مختلف « بازار دفه زن » و کانال‌های گوناگون آن (نظیر سوشال‌ها)، برای طرف‌های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست‌های « بازار دفه زن »؛ و همین‌طور « بازار دفه زن » برای آموزش و ارتقای کاربران خود می‌تواند از محتواهای کاربران استفاده کند. برای مثال،‌ « بازار دفه زن » برای توسعه بازار و فروش غرفه‌های « بازار دفه زن »، از داستان‌های موفقیت کسب‌وکارهای مستقر در « بازار دفه زن »، برای ایجاد آگاهی و هوشیاری استفاده خواهد کرد و لذا برای تاثیرگذاری بیشتر مختار خواهد بود که محتوا را تغییر دهد و بازنشر کند.

 

5.4. شما (کاربر) با درج محتوا، به « بازار دفه زن » یک حق انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد، جهت عرضه، ویرایش، تغییر، نشر، بازنشر و بازتولید، جهت توسعه و ارتقای کاربری شما (کاربر) یا برند « بازار دفه زن » و نیز به طور کلی برای استفاده در هر قالب وابسته به پلتفرم‌ « بازار دفه زن »، نظیر سایت و اپلیکیشن، یا هر بستری نظیر مطبوعات و سایت‌های دیگر، اعطا می‌کنید. دریافت این مجوزها، برای توسعه طرح بازار اجتماعی « بازار دفه زن »، برندآگاهی بیشتر و به تبع آن، کسب سود بیشتر برای همه اعضای این بازار خواهد بود. دادن این مجوز به «ب بازار دفه زن »، می‌تواند به توسعه برند شما (کاربر / فروشگاه دار)، تجاری شدن محصولات و بهتر دیده شدن آن توسط مخاطبان کمک شایان توجهی کند.

 

5.5. بازار دفه زن » نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام افراد (کاربر) ‌در بسترهای خود، حساسیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای « بازار دفه زن » را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می‌دانید، می‌توانید « بازار دفه زن » را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، « بازار دفه زن » نسبت به حذف و اخطار به شخص خاطی اقدام کند. همچنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط شما (کاربر)، به وسیله « بازار دفه زن »، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، « بازار دفه زن » می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.

 

5.6. مسئولیت هر گونه خسارات ناشی احتمالی که به دلیل عدم رعایت قوانین توسط غرفه دار یا کاربر باشد به عهده کاربر یا غرفه دار است و حق هیچ گونه اعتراضی نمی باشد

 

5.7. بازار دفه زن » بر آن است تا بازار اجتماعی « بازار دفه زن » یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هر گونه محتوایی (حتی نام کاربری، غرفه و محصول) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما (کاربر) متعهد خواهید بود از درج هر گونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. « بازار دفه زن » محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد بازار اجتماعی « بازار دفه زن » بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه « بازار دفه زن » مسموع نخواهد بود.

 

5.8. هر محتوایی که هر شخص (کاربر) در « بازار دفه زن » منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و « بازار دفه زن » هیچ گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی‌رایت نخواهد داشت.

 

6. مالکیت و مصونیت « بازار دفه زن »

6.1. مطابق این سند، « بازار دفه زن » یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از « بازار دفه زن »، به شما (کاربر) اعطا می‌کند.

 

6.2. مطابق این سند، شما (کاربر) اعلام می‌کنید از هر گونه استفاده از خدمات « بازار دفه زن » که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد. به طور مثال، شما (کاربر) متعهد خواهید بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را در غرفه متعلق به خودتان (کاربر) عرضه کنید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده شما خواهد بود.

 

6.3. هرگونه جمع‌آوری با/بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان « بازار دفه زن » که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است، سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی « بازار دفه زن »، نفوذ در نرم‌افزارهای « بازار دفه زن » و کدهای نرم‌افزاری مربوطه و مهندسی معکوس طرح بازار اجتماعی « بازار دفه زن »، ممنوع است.

 

6.4. شما (کاربر) متعهد خواهید بود که از علائم و اسامی تجاری یا هر نوع علائم دیگر متعلق به « بازار دفه زن »، فقط به منظور شناساندن و تبلیغات محصولات خود در « بازار دفه زن » و در محدوده این قرارداد و صرفاً در جهت منافع بازار اجتماعی « بازار دفه زن »، استفاده خواهید کرد. هرگونه اقدام به ثبت هر یک از اسامی و علائم تجاری متعلق به « بازار دفه زن »، یا هر اسم و نشان و علامتی که می‌تواند به علت شباهت با علائم متعلق به « بازار دفه زن » اشتباه‌ برانگیز باشد، و نیز استفاده از نام‌ها و علائم « بازار دفه زن » در نام غرفه‌ها یا محصولات، ناقض این توافق خواهد بود.

 

6.5. همواره حق مالکیت « بازار دفه زن » بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی « بازار دفه زن » محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به « بازار دفه زن » (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی بازار اجتماعی « بازار دفه زن » یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.

 

6.6. و در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از بازار « بازار دفه زن »، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی « بازار دفه زن »، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، « بازار دفه زن » مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات « بازار دفه زن » به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و غرفه‌داری کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

 

6.7. کاربران « بازار دفه زن » متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از طرح‌های بازاریابی پلتفرم بازار اجتماعی « بازار دفه زن » به صورتی که به « بازار دفه زن » یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان « بازار دفه زن » سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به « بازار دفه زن » اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، « بازار دفه زن » ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.

 

6.8. در صورتی که « بازار دفه زن » به جهت اقدامی که شما (کاربر) انجام داده‌اید تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، شما متعهد به دفاع و مصون ساختن « بازار دفه زن » از این گونه ادعاها خواهید بود. این بدان معناست که شما (کاربر) در این موارد از « بازار دفه زن » (شامل کلیه کارمندان و اشخاص تحت همکاری وی) دفاع خواهید نمود و « بازار دفه زن » را نسبت به تمام هزینه‌هایی که ممکن است در این جریان (اعم از هزینه‌های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت‌های مالی) به « بازار دفه زن » تحمیل شود، مصون نگاه خواهید داشت.

 

6.9. ممکن است در جریان استفاده از خدمات « بازار دفه زن »، با اشخاص دیگر حاضر در بازار به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، « بازار دفه زن » نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.

 

6.10. مطابق این سند و شرایط خرید و فروش در « بازار دفه زن »، شما (کاربر)، « بازار دفه زن » را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد و مالک فروشگاه یا فروشنده  ضامن جبران خسارت است.

 

6.11. شرایط این سند و مصونیت « بازار دفه زن »، مانع پیگیری قانونی توسط « بازار دفه زن » یا کاربران در مراجع ذی‌صلاح در جمهوری اسلامی نیست.

 

6.12. بازار دفه زن » تلاش می‌کند خدمات خود را برای همه دستگاه‌ها و گوشی‌ها و شبکه‌های مرتبط با اینترنت ارائه کند اما نسبت به آن هیچ تضمینی نمی‌دهد.

 

7. استفاده از خدمات « بازار دفه زن » (خرید و فروش)

7.1. افراد، مطابق شرایط این سند و با تاسیس حساب کاربری می‌توانند در « بازار دفه زن » غرفه بسازند و محصولاتشان را عرضه کنند و بفروشند یا محصول موردنظرشان را سفارش دهند و خرید کنند. در فرایند خرید و فروش در « بازار دفه زن »، علاوه بر حاکم بودن شرایط عمومی حساب کاربری، حریم خصوصی و محتوای کاربر (شما)، قواعد خاص دیگری نیز جزو شرایط استفاده از « بازار دفه زن » برای طرفین معامله (فروشنده ،فروشگاه  و خریدار) است که در ادامه آمده است.

 

7.2. الف. ایجاد فروشگاه و سهم طرفین

 

7.3. راه‌اندازی فروشگاه و در اختیار گرفتن فضایی برای عرضه محصولات و خدمات در « بازار دفه زن »، در عالب جند بسته رایگان و غیر رایگان  است .

7.4. کلیه خرید و فروش های که توسط بازار دفه زن انجام می شود در ایران و خارج از ایران بدون کمیسیون می باشد و تنها در صورت درخواست پشتیبانی از طرق خریدار و یا فروشندگان ،منلقی بابت این نوع سرویس ها دریافت می گردد.

 

7.5.ممکن است شما برای خرید یک محصول دچار تردید شوید و نیاز به مشورت بیشتری با فروشگاه داران داشته باشید. بازار دفه زن برای کمک به تجربه‌ی یک خرید آگاهانه و شفاف، فروشگاه داران  را دعوت به گفت‌وگو با شما می‌کند تا او با اطلاعات، راهنمایی و مشاوره‌های بیشتر برای تجربه‌ی یک خرید به یادماندنی شما را راهنمایی کند.

 

7.6.ب. اداره فروشگاه و بهره‌برداری از آن

 

7.7.راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه  پس از فعال‌سازی آن توسط « بازار دفه زن »، به طور کامل به عهده فروشنده  (کاربر) خواهد بود. فلذا کلیه مسائل مربوط به آن از قبیل تولید و بارگذاری محتوا و اطلاعات محصولات، قیمت‌گذاری و تنظیم هزینه ارسال آن‌ها به عهده فروشنده  (کاربر) خواهد بود. « بازار دفه زن » مطابق مقررات و شرایطی که بخش مهمی از آن در این سند منتشر شده و به اطلاع کلیه کاربران (اعم از خریداران و فروشگاه داران) رسیده است صرفاً گرداننده این بازار و ناظر بر پلتفرم و خدمات آن خواهد بود.

 

7.8.بنای اولیه « بازار دفه زن » تسهیل و تسریع در فروشگاه دار شدن شما و تدوام این امر است؛ اما ممکن است « بازار دفه زن » در شرایطی و بنا به هر دلیل متعارفی، از فروشگاه دار (کاربر) ‌درخواست ارائه مدارک و اطلاعات تکمیلی درباره محصول عرضه‌شده کند. در این صورت، مالک فروشگاه  متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طی فرصت اعلام‌شده از سوی « بازار دفه زن » ارائه کند. در غیر این صورت، « بازار دفه زن » می‌تواند حساب کاربری غرفه‌دار را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا حساب کاربری و غرفه‌داری کاربر را حذف کند یا از فروش محصول یا محصولاتی جلوگیری کند و غرفه‌دار از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.

 

7.9.نام‌گذاری فروشگاه  و محصولات و نیز معرفی و توضیحات مربوط به آن‌ها، مشمول شرایط مندرج در «محتوای کاربر» است. از‌این‌رو، به کار بردن هرگونه عبارت یا جمله‌ای در نام‌گذاری غرفه یا محصول و همچنین توضیحات و ویژگی‌هایی که برای غرفه و محصولات خود می‌نویسید، در صورتی که صرفاً ادعا بوده و ادله اثبات‌کننده برای آن نداشته باشید، ممنوع است و هرگونه ادعایی از سوی اشخاص ثالث به عنوان سرقت یا نقض مالکیت فکری و معنوی، برعهده مالک فروشگاه  (کاربر) است و در صورت اقدام از سوی کاربر، « بازار دفه زن » می‌تواند طبق شرایط پایان همکاری و فسخ عمل کند.

 

7.10.عرضه، تبلیغ و فروش محصولات غیرقانونی و غیرمجاز در غرفه ممنوع است. همچنین عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که دارای تصاویر غیر اخلاقی می باشد  ممنوع است و در صورت تخلف فروشگاه  (کاربر) و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، فروشگاه دار  ضامن جبران خسارت و عودت هزینه « بازار دفه زن » مبرّی از مسئولیت است.

 

7.11.همه مسئولیت مغایرت محصول ارسال‌شده برای خریداران، با شرح محصول، ویژگی‌ها، وزن آن، تعهد به زمان آماده‌سازی ارسال محصول، و ضمانت و پشتیبانی پس از فروش، برعهده فروشگاه دار (کاربر) است و در صورت تخلف فروشگاه  (کاربر)، « بازار دفه زن » حق تذکر، تعیین جریمه و غیرفعال کردن حساب کاری و غرفه را دارد.درصورتی که گیرنده کالایی را با هماهنگی پشتیبانی بازار دفه زن برگشت زد ، بعد از تایید صحت کالا در صورت صلاح دید کارشناس هزینه برای شخص برگشت دهنده عودت داده می شود .

 

7.12.فروشگاه دار (کاربر) می‌پذیرد که از فروشگاه  اختصاص داده‌شده به وی، صرفاً جهت عرضه، فروش و ارسال همان محصولات مندرج در غرفه استفاده کند. فلذا فروش و ارسال هر محصول عرضه نشده در غرفه (اعم از قانونی یا غیرقانونی، دارای مجوز یا بدون مجوز)، از طریق سفارش خرید « بازار دفه زن »، ممنوع است. بر این اساس کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از اقدام به این مسئله، به طور کامل به عهده فروشگاه دار است و وی موظف به جبران کلیه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به « بازار دفه زن » و همچنین مراجع ذی‌صلاح قضایی خواهد بود.

 

7.13.اگر فروشگاه دار  برای یک ماه، چه از طریق سایت یا اپلیکیشن، هیچ ورودی به کاربری یا غرفه خود نداشته باشند، « بازار دفه زن » می‌تواند سفارشات ثبت شده را کنسل یا به فروشگاه های دیگر انتقال داده و می‌تواند حساب کاربری و غرفه کاربر را مسدود و تعطیل کند.

 

7.14.نظر به تکلیف قانونی صاحبان کسب‌وکارها مبنی بر اعلام مالیات‌های تکلیفی خود به اداره مالیات حوزه مالیاتی مربوطه، هر یک از کاربران (اعم از مشتریان و فروشگاه داران ) موظف‌اند، نسبت به انجام تکالیف قانونی خود پیرامون این مسئله در مواعد مقرر اقدام کنند.

7.15.کاربران « بازار دفه زن »، مجاز نیستند بازدیدکنندگان سایت و نیز اعضای آن (خریدار یا غرفه‌دار) را با هدف خرید و فروش محصولات، به بیرون از بازار « بازار دفه زن » هدایت کند. در صورت اطلاع « بازار دفه زن » از این موضوع، « بازار دفه زن » مجاز است دسترسی کاربر را معلق یا قطع کند .

8.1.خرید از « بازار دفه زن »

8.1.هیچ یک از محصولاتی که در مجموعه بسترهای فراهم‌شده در « بازار دفه زن » به فروش می‌رسد توسط « بازار دفه زن » تولید، انبارداری و بررسی کیفی نمی‌شود، بلکه همه این کالاها مستقیماً و منفرداً توسط خود فروشگاه داران ، تولید یا عرضه می‌شوند. فلذا « بازار دفه زن » علی‌رغم تلاش روزافزون جهت پالایش محصولات عرضه‌شده از جهات مختلف و ایجاد پالایه‌های (فیلترهای) کیفی و قانونی، به دلیل گستردگی جغرافیایی و تنوع محصولات و کالاها، عملاً نمی‌تواند نسبت به تضمین کیفیت، سلامت یا حتی قانونی بودن محصولات از هر جهت، اقدام کند؛ بنابراین صرف نظر از عدم مسئولیت « بازار دفه زن » نسبت به کیفیت و سلامت قطعی محصولات عرضه ‌شده در فروشگاه ها ، مالک فروشگاه  ضامن جبران خسارت است و هر گونه ادعایی باید علیه صاحب روشگاه  طرح شود و شما (کاربر)، « بازار دفه زن » را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد.

 

8.2. در « بازار دفه زن » فروشگاه دار (کاربر) می‌تواند برای هر محصول، زمانی را برای آماده‌سازی تعیین و ثبت ‌کند که شامل زمان لازم برای خرید مواد اولیه، ساخت محصول، بسته‌بندی اولیه و آماده کردن آن برای مرحله بعدی یعنی ارسال و پست است؛ بنابراین زمان آماده‌سازی، فاصله زمانی میان ثبت سفارش تا پیش از پست و ارسال محصول است و مدت زمان پست جزو آن نیست و به نوع پست (سفارشی و پیشتاز) و فعالیت اداره پست برمی‌گردد.

 

8.2.1. در« بازار دفه زن » غرفه دار موظف است که بعد از ثبت سفارش ، تایید خود را جهت آماده سازی محصول و سفارش ثبت شده تا کمتر از 8 ساعت کاری اعلام کند ، در غیر این صورت مسئولیت کنسلی و یا هر گونه اتفاق بر عهده ی خود کاربر (غرفه دار) است .

 

8.3.در « بازار دفه زن » فروشگاه دار  (کاربر) می‌تواند برای ارسال محصول، محدودیت مکانی ایجاد کند و این قابلیت را برای یک یا چند استان یا شهر در نظر بگیرید. ازاین‌رو، سفارش این محصولات فقط برای مکان‌های محدودشده ممکن است.

 

8.4.هزینه ارسال محصول به صورت پیش‌فرض، هزینه‌های پست سفارشی و پیشتاز و باربری و اتوبوس و... بر اساس الگوی ارائه شده توسط شرکت پست ایران و یا شرکت های دیگر  است اما فروشگاه دار  خودش نیز می‌تواند هزینه ارسال پستی و غیرپستی محصول را تنظیم ‌کند و خریدار با اطلاع از هزینه نهایی (بهای محصول به علاوه هزینه ارسال)، وجه سفارش را پرداخت می‌کند. ازاین‌رو، « بازار دفه زن » به جهت متغیر بودن هزینه ارسال، تعهدی نسبت به تنظیمات ارسال فروشگاه دار  ندارد.

 

8.5.در « بازار دفه زن »، طبق شرایط ذکر شده در قوانین بازگرداندن محصول در این سند، حق لغو سفارش یا درخواست تاخیر ارسال توسط غرفه‌دار و نیز حق بازگردان محصول توسط خریدار محفوظ است و همه کاربران (اعم از خریدار و فروشگاه دار) با تاسیس حساب کاربری، این قوانین و شرایط را مطالعه و می‌پذیرند.

 

9. شرایط بازگرداندن محصول

9.1.رضایت مشتریان « بازار دفه زن » از اصول بنیادین بازار اجتماعی « بازار دفه زن » و هم راستا با قوانین تجارت الکترونیک است و « بازار دفه زن » همه تلاشش را می‌کند که این رضایت، محقق شود. از این رو، امکان مرجوع کردن کالاهای دارای اشکال، از حقوق مشتری‌های « بازار دفه زن » است. ضمن این که به هر حال « بازار دفه زن » یک بازار اجتماعی است و ذاتاً درصد خطا را نمی‌شود به صفر رساند اما این حق مشتری و نیز درخواست فروشگاه دار برای لغو یا تاخیر در ارسال، طبق قوانین بازگرداندن محصول (عودت کالا) محفوظ است ؛ و طبق قوانین تجارت الکترونیک ، خریدار تا 7 روز بعد از تسلیم کالا امکان مرجوعی کالا را دارد(در صورت انجام توافق با فروشگاه دار و اطلاع به مدیریت بازار دفه زن ). و در صورتی که مشتری رضایت خود را اعلام کند ، تا 24 ساعت کاری بعد از ثبت رضایت مهلت دارد تا از راه های ارتباطی با پشتیبانی بازار دفه زن ، مشکل خود را اعلام کند در غیر این صورت دیگر امکان ثبت مشکل وجود نخواهد داشت .در صورتی هم که 10 روز بعد از ثبت رضایت سیستمی گذشته باشد؛ امکان اعلام مشکل وجود ندارد.

 

9.2.الف. لغو سفارش یا درخواست تاخیر در ارسال توسط فروشگاه دار

 

9.3. الف. در صورت قبول مشتری، تاریخ درخواستی فروشگاه دار ، به عنوان مهلت جدید ارسال در سفارش منظور می‌گردد.

 

9.4. ب. اگر مشتری درخواست تاخیر در ارسال را نپذیرد، سفارش نسبت به کالا یا کالاهایی که فروشگاه دار  درخواست تاخیر در ارسال آن‌ها را داشته، لغو خواهد شد و وجه محصول طبق قوانین بازگرداندن محصول به حساب کاربری مشتری واریز می‌گردد.

 

9.5.در صورت لغو کل سفارش (همه محصولات سبد خرید) توسط فروشگاه دار ‌، وجه سفارش با احتساب هزینه ارسال، طبق زمان‌بندی « بازار دفه زن » برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ به حساب مشتری برگردانده می‌شود و اگر لغو سفارش نسبت به بعضی از محصولات یک سفارش باشد،‌ تنها وجه خرید همان بخش و بدون احتساب هزینه ارسال (هرچند آن بخش بیشترین وزن سبد خرید را داشته است) می شود

 

9.6.و برای تسویه مالی دادوستدها ،‌‌ در صورت تقاضای خریدار (کاربر) به حساب بانکی مشتری تا حداقل 72 ساعت کاری برگردانده می‌شود ؛ و در قبال جابه جایی مبالغی که خارج از فاکتور فروش ثبت شده باشد ، هیچ مسئولیتی ندارد .

 

9.7. بازار دفه زن » می‌تواند برای فروشگاه دار  (کاربر) نسبت به تعداد درخواست لغو سفارش یا تاخیر در ارسال توسط خودش و نیز ثبت عدم رضایت یا گزارش مشکل توسط مشتری، امتیاز منفی و جریمه لحاظ کند و یا محصول را از دسترس فروش خارج کند .

 

9.8.ب. انصراف از خرید توسط خریدار (کاربر)

 

9.9.بر اساس بند 37 قانون تجارت الکترونیک،‌ در هر معامله از راه دور، «مصرف‌کننده» تا زمان تایید سفارش از سمت فروشگاه دار حق انصراف از خرید دارد . درصورتی که اعلام کنسلی سفارش بعد از تایید فروشگاه دارباشد و بسته ارسال شده باشد ، هزینه ی ارسال اولیه با فروشگاه  دار تسویه خواهد شد . تا 7 (هفت) روز کاری حق انصراف از خرید دارد (در صورت توافق با فروشگاه در جهت مدت زمان انصراف و اطلاع به مدیریت بازار ). از این ‌رو، در « بازار دفه زن » مصرف‌کننده با استفاده از ازتباط با مدیریت بازار  و راه های ارتباطی موجود حق انصراف خود استفاده کند یا رضایت خود را ثبت یا مشکل را گزارش کند. در غیر این صورت و پس از گذشت هفت روز، سیستم به طور خودکار رضایت مصرف‌کننده را روی سفارش ثبت می‌کندو دیگر امکان اعلام مشکل وجود نخواهد داشت .

 

10.لغو سفارش توسط خریدار و پیش از ارسال و تسلیم کالا:

 

10.1.بر اساس بند 38 قانون تجارت الکترونیک، اعمال حق انصراف در فروش کالا، با تسلیم کالا به مصرف‌کننده شروع می‌شود؛ بنابراین شرایط لغو سفارش توسط خریدار و پیش از ارسال و تسلیم کالا از این قرار است:

 

10.2.الف. اگر مشتری (کاربر) پیش از این که فروشگاه دار شروع به  بسته‌بندی محصول کند یا کالا از طریق انبار غرفه‌دارن (مانند طرح یه‌کاسه) ارسال شده باشد، از خرید خود (کل سفارش و سبد خرید) منصرف شود و به « بازار دفه زن » اطلاع دهد و لغو سفارش از سوی « بازار دفه زن » تایید شود، سفارش کالا لغو می‌گردد و قیمت کالا و هزینه ارسال، طبق زمان‌بندی « بازار دفه زن م» برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ به حساب مشتری بازگردانده خواهد شد.

 

10.2.ب. چنانچه انصراف از خرید، در بازه زمانی بسته‌بندی و ارسال باشد، امکان لغو سفارش برای مشتری وجود ندارد.

 

10.3.لغو سفارش توسط خریدار و پس از ارسال و تسلیم کالا:

10.4. برای اعلام مشکل سفارش پس از تسلیم کالا(با توجه به توافق با مالک فروشگاه و اطلاع به مدیریت بازار )، لازم است خریدار (کاربر) پس از تحویل گرفتن کالا از فرصت قانونی (7 روز) و نیز امکانات فنی « بازار دفه زن » در سایت و اپلیکیشن‌ برای گزارش هر گونه مشکلی استفاده کند؛ مگر در صورتی که سفارش به علت موارد پستی و تاخیر در رسید بسته از راه های ارتباطی موجود ، اطلاع رسانی شود در غیر این صورت، سیستم به طور خودکار رضایت کاربر را روی سفارش ثبت می‌کند و دیگر هیچ ادعایی مسموع نخواهد بود.

 

10.5.به طور کلی، در صورت وجود هر گونه مشکل در کل سفارش تحویل گرفته‌شده یا بخشی از آن، خریدار (کاربر) علاوه بر ثبت گزارش، باید محصول/هایی را که مشکل دارند و نیز بسته‌بندی‌ اولیه فروشگاه دارو بسته‌بندی ارسال (مانند کارتن پستی) را بدون تغییرات و مخدوش کردن آن، تا زمان حل و فصل موضوع و بازگرداندن آن‌ها نزد خود نگهداری کند.

 

10.6.اگر مغایرت و مشکل، بدون باز کردن بسته‌بندی محصول، قابل‌مشاهده و تشخیص است، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت اصلی و اولیه سفارش، امکان‌پذیر است. همچنین اگر مغایرت و مشکل، پس از باز کردن بسته‌بندی محصول و استفاده از آن، قابل‌مشاهده و تشخیص باشد، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه غرفه‌دار و بسته‌بندی ارسال، امکان‌پذیر است. در هر دو صورت، خریدار می‌بایست ضمن ثبت گزارش، با «پشتیبانی بازار دفه زن » برای عودت محصول، تعیین گیرنده («بازار دفه زن » یا فروشگاه دار )‌ و نوع ارسال ، هماهنگ کند.

 

10.7.در صورت دریافت ناقص سبد خرید و عدم ارسال بخشی از سفارش توسط فروشگاه دار، خریدار حق انصراف از خرید آن بخش ناقص را دارد که در این صورت، تنها وجه خرید همان بخش ناقص و بدون احتساب هزینه ارسال ، طبق زمان‌بندی « بازار دفه زن » برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب خریدار واریز می‌شود؛ تا مجدد مشتری بتواند محصول جا مانده از خرید را ثبت سفارش کند .

 

10.8.در صورت ارسال محصول اشتباهی و خارج از سفارش ثبت‌شده، خریدار می‌بایست موضوع را به «پشتیبانی بازار دفه زن » اطلاع دهد و تا حل و فصل شدن مسئله، محصول را نزد خود به امانت نگهداری کند. بدیهی است که فروشگاه ‌دار در مورد ارسال اشتباهی محصول و تبعات آن مسئول خواهد بود.

 

10.9.تصاویر محصول برای اطلاع و کمک به خرید درج می‌شوند و تفاوت‌های جزئی محصول با آن‌ها ملاک لغو سفارش نیست، بلکه مغایرت با توضیحات و ویژگی‌های محصول و شرایط سفارش قابل ثبت گزارش و درخواست لغو آن است.

 

10.10.در صورت آسیب‌دیدگی محصول های سفارش بر اثر حمل‌ونقل یا باز کردن بسته‌بندی توسط خریدار، امکان لغو سفارش و انصراف از خرید امکان‌پذیر نیست.

 

10.11.در صورت آسیب‌دیدگی محصول های سفارش در اثر حمل‌ونقل هنگام ارسال محصول و تحویل به خریدار، طبق حالت‌های زیر عمل می‌شود:

 

10.11.1اگر سفارش از طریق بخش پشتیبانی خرید بازار دفه زن  ارسال شود، با رعایت شرایط بازگرداندن محصول (مانند حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه فروشگاه ‌دار و بسته‌بندی ارسال و بازگرداندن آن)، خسارت وارده از سوی « بازار دفه زن » جبران می‌شود. این جبران خسارت، نافی مسئولیت شرکت پست و حق شکایت و پیگیری « بازار دفه زن » از آن‌ها نخواهد بود.

 

10.11.2.در صورت استفاده فروشگاه دار از شبکه پستی کشور، آسیب‌دیدگی مشمول قوانین و شرایط شرکت پست ایران است و پیگیری و گرفتن خسارت با فروشگاه دار است؛ و چنانچه فروشگاه دار محصول را با بیمه آسیب‌دیدگی پست کرده باشد، طبق شرایط بیمه‌نامه عمل خواهد شد. همچنین خریدار می‌تواند محموله پستی را که وضعیت فیزیکی آن آسیب دیده است، از مامور پست تحویل نگیرد و طبق ضوابط شرکت پست اقدام کند.و در صورتی که ظاهر بسته ایی بیان گر رخ داد مشکلی باشد و ا زلحاظ فیزیکی دچار مشکل شده باشد ، در صورت تقبل بسته تمام مسئولیت سلامت کالا بر عهده ی خریدار است .

 

10.11.3.در صورت استفاده فروشگاه دار  از شرکت‌های حمل‌ونقل (مانند باربری)، مراکز پیک و حمل کالا (مانند اسنپ کالا) یا از غرفه‌های خدمات ارسال در « بازار دفه زن » یا موارد دیگر، جبران خسارت و پیگیری آن مشمول قوانین و شرایط اعلام‌ و توافق شده آن شرکت‌ها و مراکز و فروشگاه ‌هاست.

 

10.11.4. در هر صورت، خریدار می‌بایست پیش از خرید در مورد امکان مرجوعی و زمان آن با فروشنده به توافق رسیده و مراتب این توافق را به مدیریت بازار اعلام نماید و هرگونه مشکل را به « بازار دفه زن » گزارش کند تا در صورت تخلف یا کوتاهی فروشگاه دار ،  وی را طبق آیین‌نامه‌های « بازار دفه زن » اعمال قانون کند و تا حد ممکن به خریدار در پیگیری و حل و فصل مسئله کمک کند.

 

10.12.اگر لغو سفارش توسط خریدار، به کل سفارش (همه محصولات داخل سبد خریدش) تعلق بگیرد و تایید شود، وجه سفارش به‌علاوه هزینه ارسال، به وی بازگردانده می‌شود اما اگر به بخشی از سفارش تعلق بگیرد، فقط وجه خرید همان بخش و بدون محاسبه هزینه ارسال (هرچند آن بخش، بیشترین وزن و هزینه ارسال سبد خرید را داشته باشد)، به وی بازگردانده می‌شود.

 

10.13.اگر با لغو سفارش پس از تسلیم کالا توسط خریدار و تایید آن از سوی « بازار دفه زن »، فروشگاه ‌دار از عودت محصول توسط خریدار منصرف شود،‌ باید این موضوع را به « بازار دفه زن » اطلاع دهد. در این صورت، « بازار دفه زن » نسبت به آن و وظیفه خریدار تصمیم خواهد گرفت. این موضوع، نافی تبعات ناشی از لغو سفارش نسبت به فروشگاه ‌دار نیست.

 

10.14.اگر با لغو سفارش و انصراف از خرید و تایید در سیستم، سفارش یا بخشی از آن به اشتباه توسط فروشگاه ‌دار برای خریدار ارسال شود. خریدار باید این موارد را با هزینه فروشگاه به فروشگاه مرجوع نماید .

 

10.15.اگر پس از خرید، معلوم گردد که قیمت محصول به دلیل اشتباه ریال و تومان، توسط فروشگاه ‌دار به درستی ثبت نشده است،‌ چون مسئولیت ثبت قیمت و هر گونه اطلاعات محصول با فروشگاه دار  است، « بازار دفه زن » در قبال این اشتباه هیچ مسئولیتی ندارد اما اگر به تشخیص « بازار دفه زن »،‌ این اشتباه فاحش باشد و باعث ضرر قابل‌توجهی برای فروشگاه ‌دار می‌گردد،‌ « بازار دفه زن » می‌تواند سفارش را لغو کند و مبلغ کل سفارش (وجه خرید و هزینه ارسال) را طبق زمان‌بندی « بازار دفه زن » برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب خریدار بازگرداند.

 

10.16.اگر به داوری و تشخیص « بازار دفه زن »، معلوم شود فروشگاه ‌دار به تعهداتش درباره ویژگی‌های محصول، رعایت زمان آماده‌سازی و دیگر شرایط فروش عمل کرده است و مشتری همچنان ناراضی است، « بازار دفه زن » حق را به خریدار نخواهد داد.و حتی ممکن است نظر ثبت شده را نیز حذف کند .

 

10.17.در موارد پیش‌بینی‌نشده برای لغو سفارش یا بازگرداندن محصول، طبق توافق « بازار دفه زن » و کاربران (فروشگاه دار  و خریدار) عمل می‌شود و در صورت اختلاف میان آن‌ها، مرجع رسیدگی به اختلاف و حل و فصل مسئله « بازار دفه زن » خواهد بود ؛ و به علت پیچیدگی و پویایی مشکلات پیش رو در خرید تصمیم نهایی با کارشناس پشتیبانی است .

 

11. فسخ و پایان همکاری

11.1.« بازار دفه زن » همواره از تداوم همکاری با شما (کاربر) استقبال می‌کند اما طبیعتاً هر فصلی از همکاری مشترک ممکن است روزی به دلایلی قانع‌کننده از سوی یکی از طرفین یا هر دو پایان پذیرد. در این بند، به قواعدی می‌پردازیم که بر وقوع فسخ قرارداد همکاری میان « بازار دفه زن » و شما (کاربر) حاکم خواهد بود:

 

11.2.کاربر (شما) می‌تواند به صورت کتبی، درخواست فسخ حساب کاربری یا فروشگاه داری  یا هر دو را به « بازار دفه زن » اعلام کند.

 

11.3. با درخواست کتبی فسخ از سوی کاربر (شما) و موافقت « بازار دفه زن » و وقوع فسخ، هر گونه محتوایی که شما پیش از انجام فسخ همکاری در « بازار دفه زن »، منتشر کرده‌اید، کماکان برای « بازار دفه زن » قابل‌دسترسی خواهد بود.

 

11.4.از آن جا که مطابق این سند، « بازار دفه زن » یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از « بازار دفه زن »، به شما (کاربر) اعطا می‌کند، و نیز ایجاد حساب کاربری در « بازار دفه زن » و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از « بازار دفه زن »، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و « بازار دفه زن » ایجاد نمی‌کند، « بازار دفه زن » می‌تواند هر زمانی و به هر دلیلی و با/بدون اطلاع قبلی به کاربر، دسترسی وی به خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و غرفه‌داری کاربر را از « بازار دفه زن » حذف کند.

 

11.5.حق قطع، تعلیق و تغییر در برخی خدمات « بازار دفه زن »، در هر زمان و بنا به هر دلیلی، برای « بازار دفه زن » محفوظ خواهد بود. « بازار دفه زن » در این مواقع مسئولیتی نسبت به تاثیری که ممکن است این اقدامات بر کار و درآمد شما داشته باشد، نخواهد داشت.

 

11.6.وقوع فسخ،‌ مانع لزوم پرداخت صورت‌حساب‌های پرداخت‌نشده کاربر و « بازار دفه زن » نخواهد بود. همچنین پس از فسخ، سفارش‌‏های ثبت شده قبل از فسخ، معتبر و الزام‌آور است مگر این که میان « بازار دفه زن » و کاربران (فروشگاه دار  و خریدار) توافق جدیدی صورت بگیرد.

 

11.7.در صورت تخلف فروشگاه دار نسبت به انجام تعهدات پیش از فسخ و توافقات صورت‌گرفته، حق پیگیری قانونی برای کاربران (خریداران) و « بازار دفه زن » محفوظ است و « بازار دفه زن » می‌تواند مطالبات و هزینه‌های خود و خریداران را از مانده اعتبار غرفه‌دار نزد « بازار دفه زن » کسر کند.

 

12. مرجع رسیدگی به اختلافات

12.1.اختلافات میان فروشگاه ‌دار و خریدار: « بازار دفه زن » بر اساس مدل طراحی‌شده خود بر آن است تا حد امکان دخالت مستقیم خود در روابط عرضه‌کنندگان و خریداران را کاهش دهد و بازار اجتماعی « بازار دفه زن » بر اساس خودگردانی پیش برود؛ اما با توجه به ضرورت پیگیری اختلافات احتمالی و حل و فصل سریع و مسالمت‌آمیز آن، در صورت بروز هر گونه اختلاف میان فروشگاه ‌دار و خریدار، « بازار دفه زن » مرجع حل اختلاف است. « بازار دفه زن » می‌تواند نماینده یا نمایندگانی را به عنوان داور/داوران مرضی‌الطرفین معرفی کند تا بر اساس مفاد این سند و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و عدل و انصاف به اختلافات رسیدگی کنند. داوری « بازار دفه زن » یا حکم این داور/داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.

 

12.2.اختلاف با « بازار دفه زن »: مرجع رسیدگی به هرگونه اختلاف در تفسیر مفاد و اجرای این سند و هر گونه مشکل و گرهی که ممکن است در جریان تعامل « بازار دفه زن » با کاربر (اعم از خریدار و فروشگاه ‌دار) شکل بگیرد، « بازار دفه زن » است. این اختلافات بدواً از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل و فصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه از این طریق، مسئله مطابق مفاد این سند و قوانین جمهوری اسلامی ایران، ظرف مدت چهار ماه توسط تک داور معرفی‌شده از سوی « بازار دفه زن » رسیدگی خواهد شد. حکم این داور، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.

 

12.3. در صورت بروز اختلافات، در صورت توافق طرفین، انجام تعهدات اولیه تا حل و فصل کامل موضوع اختلافی ادامه می‌یابد و در غیر این صورت، تا زمان حل مناقشه، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

 

13.پذیرش قوانین و مقررات دعوت

13.1.مطابق سند قوانین و شرایط بهره‌برداری و استفاده از « بازار دفه زن »، شما (کاربر) اعلام می‌کنید از هر گونه استفاده از خدمات « بازار دفه زن » که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد.

 

13.2.شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست. بنابراین ممکن است « بازار دفه زن » در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر (شما) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی « بازار دفه زن » ارائه کند. در غیر این صورت، « بازار دفه زن » می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.

 

13.3.چنانچه کاربر جدید و دعوت‌شده، از طریق پیوند اینترنتی (لینک)، در « بازار دفه زن » ثبت‌نام کند اما خرید نکند و در این فاصله نسخه جدیدی از طرح دعوت با اعتبار هدیه متفاوت منتشر شود، تمام اعتبارات استفاده نشده گذشته (معلّق) که به اعتبار هدیه تبدیل نشده‌اند، بر اساس مبنای طرح دعوت در روز خرید کاربر دعوت‌شده محاسبه و اعمال می‌شود.

 

13.4.داده‌های استفاده از طرح دعوت دیگران برای عضویت در « بازار دفه زن »، در پایگاه داده (دیتابیس) « بازار دفه زن » ثبت و ذخیره می‌شود. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه تقلب و سوء استفاده کاربر، اعم از خریدار و فروشگاه ‌دار، از این امکان و طرح‌های مختلف آن « بازار دفه زن » مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات « بازار دفه زن » به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و غرفه‌داری کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

 

13.5.استفاده از اعتبارات و هدایایی که در طرح‌های مختلف دعوت به « بازار دفه زن » تعریف می‌شود مشروط به خرید محصولاتی (شامل کالاها و خدمات فیزیکی و غیرفیزیکی) است که در جایگاه محصولات ویژه دارای تخفیف  در « بازار دفه زن » عرضه می‌گردد و قابل تبدیل به پول نقد نیست.

 

13.6.استفاده از کد های تخفیف بازار دفه زن برای خرید از غرفه خود و تبدیل به پول نقد مجاز نیست و در صورت مشاهده اعتبار مسدود و مبلغی با فروشگاه  دار یا مشتری تسویه نمی شود

 

13.7. همواره حق مالکیت « بازار دفه زن » بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی « بازار دفه زن » محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به « بازار دفه زن » (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی بازار اجتماعی « بازار دفه زن » یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.

 

13.8. در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از بازار « بازار دفه زن »، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی « بازار دفه زن »، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، « بازار دفه زن » مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات « بازار دفه زن » به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه ‌داری کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

 

13.9.کاربران « بازار دفه زن » متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از طرح‌های بازاریابی پلتفرم بازار اجتماعی « بازار دفه زن » به صورتی که به « بازار دفه زن » یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان « بازار دفه زن » سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به « بازار دفه زن » اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، « بازار دفه زن » ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.

 

13.10.ممکن است در جریان استفاده از خدمات « بازار دفه زن »، با اشخاص دیگر حاضر در بازار به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، « بازار دفه زن » نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.

 

 

14. قوانین اختصاصی پیام مستقیم فروشگاه ‌دار و مشتریان

14.1.اکانت‌ رسمی «بازار دفه زن» تنها در موارد خرید و فرش در بازار خود فعالیت داشته و مسولیت تمام ارتباتاط و خرید و فروش های خارح از سیستم بازار دفه زن بر عهده خریدار و فروشنده می باشد .تمام ارتباتاط با فروشگاه داران و خریداران از طریف خود بازار و یا با شماره 00995514000539 می باشد ،پس با کشانی که خود را نماینده بازار و یا شرکت معرفی می کنند  به هیچ عنوان همکاری نکنید و تخلف آن‌ها را به پشتیبانی گزارش دهید.

 

14.2. کاربران علاوه بر رعایت قوانین و شرایط «بازار دفه زن» موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.

 

14.3.در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی بازار دفه زن و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از ارسال یا دریافت محتوا، تصویر و پیام غیراخلاقی و خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیرباسلامی و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی بازار دفه زن، حساب کاربری کاربر بصورت موقت یا دائم مسدود و فروشگاه  فروشگاه ‌دار غیرفعال می‌شود.

 

14.4.در صورتی که شروع ارتباط و پیام در پلتفرم «بازار دفه زن» باشد اما معامله به بیرون از «بازار دفه زن» هدایت و انجام شود، «بازار دفه زن» هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در خصوص شرایط معامله، کیفیت و سلامت محصولات سفارش‌ داده شده و سوءاستفاده‌های مالی و غیرمالی نخواهد داشت و تمام مسئولیت همه این موارد بر عهده طرفین معامله است.

 

14.5.اطلاعات و محتوای تبادل شده میان فروشگاه ‌دار و مشتری، مشمول شرایط استفاده و بهره‌برداری عمومی از «بازار دفه زن» می‌گردد و از‌این‌رو «ببازار دفه زن» مجاز به ذخیره‌سازی، نظارت و تحلیل ماشینی و انسانی داده‌ها و اطلاعات خواهد بود و نیز این کاربران موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.

 

14.6.در ارتباط میان کاربران «بازار دفه زن»، مسئولیت هر گونه نقض شرایط و قوانین «بازار دفه زن» یا ایجاد خسارت‌های مادی و غیرمادی به «بازار دفه زن» یا اشخاص ثالث، متوجه فرد خاطی است و «بازار دفه زن» ضمن این‌که هیچ مسئولیتی نخواهد داشت مجاز است بر اساس تشخیص خود بدون لحاظ ترتیب، یک یا چند نوع جریمه برای این کاربران اعمال کند؛ شامل عدم دسترسی موقت به خدمات «بازار دفه زن»، حذف فروشگاه ، حذف حساب کاربری. در هر صورت، «بازار دفه زن» حق پیگیری و مطالبه خسارات و حقوق قانونی خود را را طبق قوانین باسلام یا از طریق قانونی و قضایی خواهد داشت.

 

14.7.توصیه بازار دفه زن به کاربرانش حفظ اطلاعات شخصی و خصوصی خود و خودداری از ارسال آن برای دیگران در تبادل پیام است.

 

15.قوانین و مقررات انتشار محتوا دربازار دفه زن 

15.1. کاربر برای انتشار محتوا در بازار دفه زن،‌ ملزم به رعایت همه قوانین زیر است:

 

15.2.کاربر متعهد قوانین جمهوری اسلامی ایران را در باسلام نقض نکند. درج هر گونه مطلب که بر اساس قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران، مشمول عنوان جرم شود، ممنوع است.

 

15.3.اعضاء نباید اطلاعات حساس خود یا دیگران را د ر بازار دفه زن منتشر کنند. بازار دفه زن مسئولیت سوء استفاده از این اطلاعات توسط دیگران را نمی‌پذیرد.

 

15.4. بازار دفه زن به هیچ وجه مسئولیت خسارت‌های وارده در اثر اعتماد هر کاربر به دیگر کاربران و فاش شدن اطلاعات‌شان را نمی‌پذیرد.

 

15.5. کاربر ملزم به رعایت قوانین بین المللی در رابطه با استفاده از شبکه جهانی اینترنت است.

 

15.6. اعضاء مجاز به درج اطلاعات محرمانه مملکتی، اطلاعات محرمانه اشخاص دیگر، مطالب نفرت‌آمیز، محتوای غیر اخلاقی و غیر قانونی بر روی باسلام نیستند.

 

15.7. بازار دفه زن  خود را مجاز به کنترل محتوای منتشرشده توسط کاربران می‌داند، ولی خود را ملزم به کنترل کل محتوا نمی‌داند. مسئولیت کلیه محتوای قرارداده شده روی بازار دفه زن (اعم از متن، عکس، لینک، فیلم و دیگر اقسام محتوا) تماما به عهده قراردهنده محتواست.

 

15.8. بازار دفه زن می‌تواند در صورت تخلف کاربر از قوانین، عضویت او را بدون اطلاع قبلی لغو کند. بازار دفه زن خود را ملزم به توضیح درباره علت لغو عضویت کاربر نمی‌داند.

 

15.9. فعالیت‌های تبلیغاتی با نام کاربری جعلی و ارسال محتوای اسپم و یا استفاده از نرم‌افزار یا ربات به منظور افزایش تعداد دنبال‌کنندگان و… مجاز نیست و بازار دفه زن می‌تواند عضویت کاربر را لغو کند.

 

15.10. استفاده از محتوای منتشرشده در بازار دفه زن، در جای دیگری مجاز نیست؛ به‌ویژه اطلاعات شخصی افراد، عکس آنها و مطالب مربوط به آنها.

 

15.11. بازار دفه زن مجاز است به هر نحوی که بخواهد از محتوای قرارگرفته در فروشگاه ها ، پروفایل‌ها که قانونا متعلق به شخص یا نشریه یا سازمان دیگری نباشد استفاده کند. (مثلا آن‌ها را به‌صورت برگزیده در قسمت دیگری ازبازار دفه زن یا رسانه‌های چاپی متعلق به بازار دفه زن منتشر کند).

 

15.12. مسئولیت درج بدون مجوز کلیه مطالبی که حقوق مالکیت معنوی آن متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی است، بر عهده کاربر است.

 

15.13. در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی بازار دفه زن  و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از انتشار محتوا یا تصویر غیراخلاقی، خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیرباسلامی و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی بازار دفه زن ، حساب کاربری کاربر بصورت موقت یا دائم مسدود و فروشگاه فروشگاه ‌دار غیرفعال می‌شود.

15.14. . پیشنهاد و یا تشویق به هر نوع فعالیت غیر قانونی در بازار دفه زن ممنوع است.

 

15.15. بازار دفه زن  جایی برای کسب‌وکارهای خانگی و محلی است. بنابراین، بحث‌های سیاسی جنجال‌برانگیز در باسلام مجاز نیست و بازار دفه زن حق حذف این محتواها و برخورد با کاربران را برای خود محفوظ می‌داند.

 

15.16 استفاده از عبارت‌ها و یا تصاویر خلاف شئونات اخلاقی و مذهبی (از جمله کشف حجاب) ممنوع است.

 

15.17. انتشار تصاویر ترسناک، دل‌خراش، غیر اخلاقی و مشمئزکننده در 17.18.  مجاز نیست.

 

15.18. پوشش کم و نامناسب، مستهجن و تصاویر موهن سیاسی و مذهبی ممنوع است.

 

15.19. درج مطالب مستهجن و مبتذل، افترا آمیز، موهن و غیر اخلاقی، بی‌حرمتی به مقدسات مذهبی، مجاز نیست.

 

15.20 بیان عبارت‌هایی که منجر به اهانت به هموطنان شود و یا شوخی‌های زشت و خلاف شئونات اخلاقی، ممنوع است.

 

15.21. درج هرگونه محتوای قومیت‌گرا و تفرقه‌افکن در بازار دفه زن  ممنوع است.

 

15.22. به طور جدی از تهدید، اذیت و آزار دیگران و حمله به حقوق آن‌ها خودداری کنید.

 

15.23. استفاده از ربات‌ها و ابزارهای انتشار اتوماتیک محتوا در بازار دفه زن  ممنوع است.

 

15.24. کابران موظفند علاوه بر رعایت مقررات اختصاصی بازار دفه زن   ، از قوانین جرائم رایانه‌ای نیز پیروی نمایند.

 

15.25. با کاربرانی که به شرایط فوق بی‌‌توجهی کنند، حسب قانون مقتضی برخورد خواهد شد.

 

15.26.  اطلاعیه‌هایی که توسط تیم بازار دفه زن  به‌صورت موردی به اطلاع کاربران می‌رسد در حکم مقررات فعالیت در بازار دفه زن  بوده و رعایت مفاد آن الزامی است.