چه نکاتی را برای انتخاب یک فرش دستباف مناسب برای اتاق باید رعایت کرد؟

Modi Admin
07.07.2022
0


نکات کلیدی ومهم برای انتخاب یک فرش دستباف  مناسب برای اتاق

فرش هر اتاق جزو مهمترین عناصر ، در زیبا دیده شدن آن اتاق است. احتمالا برای شما هم پیش آمده که فرشی در نگاه اولیه در فروشگاه و هنگام خرید عالی باشد اما وقتی آن را داخل اتاق پهن کرده باشید به نظر زشت و خسته کننده آمده باشد و برای اتاق شما مناسب نباشد .

برای جلوگیری از این مشکل باید چکاری انجام دهیم؟ 
اگر این چند نکته کلیدی و مهم را در خرید فرش اتاق رعایت کنید دیگر به این مشکلات بر نمی خورید . 

نکات کلیدی و مهم برای خرید فرش دستباف که باید قبل از خرید فرش به آنها توجه نمایید

1: نقشه اتاق :


ابتدا باید هندسه و شکل اتاق را روی کاغذ بکشید یا در ذهن خود تصور کنید اما اگر روی کاغذ بکشید بهتر است . 
میتوانید برای کشیدن نقشه اتاق از کاغذ باطله یا دفتر استفاده بکنید. سپس ابعاد اتاق را رسم بکنید البته به سایز کوچک و بعد وسایل اساسی اتاق را و حالت چیدمانی را که دوست دارید روی صفحه و نقشه اتاق بکشید. 

(وسایل اساسی مانند میز ، تخت و کمد که نمی شود مرتب آنها را جابجا کرد )
و در آخر تصمیم بگیرید که می خواهید فرش تان زیر وسایل برود یا کنار وسایل باشد.

2: چیدمان وسایل دیگردر کنار فرش:


بعضی از افراد دوست دارند کل اتاق خود را با فرش پر بکنند اما این کار اتاق را شبیه مسجد می کند و این طرح اصلاً مناسب اتاق نیست . بلکه بهتر است فرش کمی از دیوار فاصله بگیرد این کار هم به زیباتر شدن اتاق کمک می کند و هم اتاق را بزرگتر نشان می دهد. 
 بهتر است در انتخاب فرش ابتدا هدفتان از گذاشتن فرش در اتاق را مشخص کنید یکسری از افراد هدفشان از گذاشتن فرش در اتاق جدا کردن قسمت های مختلف اتاق است افراد بهتر است از قالیچه بیشتر از فرشهای یک تکه استفاده کنند.

3:جنس کف پوش:

هنگام خرید فرش به کفپوش اتاق خود توجه کنید به طور مثال برای سرامیک هایی که سروصدا ایجاد می کنند فرش می تواند عایق صدای عالی باشد 
اما باید به این نکته توجه شود که فرش جوری باشد که روی کفپوش سر نخورد به دلیل اینکه بعدها به یک موضوع به شدت عصبانی کننده تبدیل می شود.


4: نوع و رنگ و طرح فرش:


رنگ و طرح فرش یک موضوع کاملاً اختیاری و وابسته به سلیقه افراد هست. و برای راحت تر شدن کار می توان فرش را با وسایل اساسی اتاق ست کرده و یا و اضافه کردن وسایل تکمیلی به اتاق مانند کوسن های مبل و یا بالش های تخت خواب ، هماهنگی بین فرش دستباف و کل اتاق ایجاد کنید و یا طرح روی پرده ها و یا روی ملافه ها و یا پارچه مبل خود را با طرح های فرش خود هماهنگ انتخاب نمایید .

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب فرش های دستباف برای منزل خود کمک کرده باشد .

تدوین و گردآوری توسط سرکار خانم مارال داودآبادی

نظرات

نوشته ای پیدا نشد