برای انتخاب فرش اتاق کودک چه نکاتی را باید در نظر داشت ؟

Modi Admin
15.07.2022
0

نکات مهم در انتخاب فرش مناسب برای اتاق کودک


شاید در نگاه اول فرش اتاق کودک کم اهمیت به نظر برسد. زیرا آخرین انتخاب والدین برای چیدمان اتاق کودک است . اینکه برای خرید و تعیین دکوراسیون اتاق کودک حساسیت بیش از حد به کار بگیرید درست نیست اما نباید این نکته را فراموش کنید که فرش مهمترین عضو هر اتاق است و البته در اتاق کودک اهمیت بسیار بیشتری دارد. زیرا در نگهداری سلامت کودکان نوپا بسیار دارای اهمیت است.

نکات مهم در مورد انتخاب فرش مناسب اتاق کودک

1- جنس فرش اتاق کودک:

مشخص کردن جنس فرش اتاق کودک ، مهمترین نکته در انتخاب فرش است .

به دلیل اینکه رفت و آمد در اتاق کودک بسیار زیاد است و پوست کودک نوپا تازه و بسیار حساس است در ضمن این که بزرگترها هم بسیار در اتاق کودک رفت و آمد دارند .

شما میتوانید از فرش هایی که الیاف آنها در برابر لکه مقاوم شده است استفاده بکنید.
چون همه می دانند فرش اتاق کودک در آینده از کثیف ترین نقاط خانه خواهد شد .

 موادی مانند شیر، دارو و غذا روی آن ریخته می شود و برای اینکه کمی از مشکل حل شود میتوانید از فرش‌هایی مانند فرش های loop pile  ( فرش های که دارای پزر های حلقه شده و یا بافته شده در هم می باشند ) که از حلقه های محکم و کوتاه الیاف ساخته شده و رد پا یا جاهای خالی روی آن مشخص نیست استفاده بکنید .


نکته مهم : 

هرگز از الیاف طبیعی استفاده نکنید زیرا آنها گرانتر و قابلیت جذب لکه بیشتری را دارند همچنین از استفاده از فرش های پرزدار جداً خودداری کنید به دلیل اینکه پرزها در هوا پخش می شوند و ریه حساس کودک را تهدید می کند . 

 همینطور نخ های به کار رفته در فرش باید آنقدر نرم باشد که دست و پای کودک چهار دست و پا را زخم نکندو فرش باید از مقاومت زیادی برخوردار باشد .

2-طرح و رنگ فرش اتاق کودک:

بهتر است رنگ های پایه ای که در کل اتاق کودک استفاده میشود رنگ هایی باشد شاد و پر انرژی مثل نارنجی ، صورتی و آبی باشد اما نباید زیاد هم انتخاب رنگ افراطی عملکرد چون باعث اذیت شدن دید کودک و بزرگسالان میشود.اگر نظر ما را بخواهید میگوییم از تم سیاه و سفید و یک رنگ ملیح مانند صورتی کالباسی استفاده کنید .

چون هم بسیار شیک است هم کودکان اولین رنگ های که مشاهده می‌کنند سیاه و سفید است . مدل فرش هم کاملاً بستگی به سلیقه و تم اتاق شما دارد اما در کنار فانتزی بودن باید به این نکته که کودک بزرگ می شود توجه کنید فانتزی شاید جذاب باشند اما شما باید به شیک بودن فرش هم توجه کنید و در نظر بگیرید فرش مناسب اتاق بچه پنج یا شش سال هم هست یا نه؟
موفق و پیروز باشید

تدوین و گرد آوری :

سرکار خانم مارال داودآبادی


نظرات

نوشته ای پیدا نشد