از 5 متر تا 7 متر

فرشهای دستباف از نظر اندازه  به صورت ذیل طبقه بندی می شوند: 

قالی بسیارکوچک: زیرتلفنی، توبره، پادری و پشتی  

قالی کوچک: ذرع و چارک

قالی متوسط: سجاده یا دوذرعی

قالی بزرگ: پرده‌ای

فرش کوچک: در ابعاد تقریبی شش مترمربعی

فرش در اندازه متوسط: در ابعاد تقریبی نه  و دوازده مترمربعی

فرش بزرگ: با ابعاد تقریبی پانزده و هجده متر مربعی

فرش بسیار بزرگ: در سایزهای تقریبی بیست و بیست و چهار متر مربعی

فرش بی‌نهایت بزرگ: این فرش ناحیه‌ای به وسعت 60 ـ 50 مترمربع و حتی بزرگتر را می‌پوشاند و فقط به صورت سفارشی بافته می‌شود. به علاوه دو سایز فرش دیگر نیز در ایران بافته می‌شود که یکی از آنها کناره با ابعاد 100 ت 70 سانتیمتر عرض و 1600 ـ 280 سانتیمتر طول است. 

در این بخش از بازار آنلاین فرش دستباف دفه زن ، فرش‌هایی که مساحت آنها  از 5 متر تا 7 متر مربع  است، دسته‌ بندی و عرضه شده‌اند. این فرش‌ها عموماً با نام‌ فرش شیش متری و یا 6 متری  شناخته می‌شوند و برخی تابلوفرش‌ها نیز در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. 

فرش های  6 متری: یک انتخاب کاربردی و زیبا

فرش 6 متری با اندازه مناسبی که دارد، می‌تواند در فضاهای کوچک و بزرگ به خوبی استفاده شود. این فرش‌ها فضای کافی برای رفت و آمد و نشستن را فراهم می‌کنند و همچنین می‌توانند به عنوان نقطه کانونی در دکوراسیون منزل عمل کنند. در فضاهای کوچک، فرش 6 متری به ایجاد حس صمیمیت و گرما کمک می‌کند. همچنین می‌تواند فضای نشیمن یا اتاق خواب را تعریف کند. در فضاهای بزرگ، فرش 6 متری به ایجاد تعادل و هماهنگی کمک کرده و می‌تواند فضا را به مناطق مختلف تقسیم کند. این فرش‌ها برای کسانی که به دنبال یک فرش کاربردی و زیبا برای دکوراسیون منزل خود هستند، انتخابی عالی محسوب می‌شوند.

چگونه از فرش 6 متری در دکوراسیون منزل استفاده کنیم؟

در انتخاب فرش 6 متری، باید به عوامل مختلفی مانند اندازه فضای مورد نظر، سبک دکوراسیون، و طرح و رنگ فرش توجه کرد. در اینجا چند نکته برای استفاده از فرش 6 متری در دکوراسیون منزل آورده شده است:

اندازه فرش:  

فرش 6 متری باید حداقل 10 تا 15 سانتی‌متر از هر طرف مبلمان فاصله داشته باشد تا فضای کافی برای رفت و آمد وجود داشته باشد. اگر فرش خیلی بزرگ باشد، ممکن است فضای اتاق را کوچک‌تر نشان دهد.

طرح و رنگ فرش:

طرح و رنگ فرش باید با سبک دکوراسیون منزل هماهنگ باشد. برای دکوراسیون مدرن، از فرش‌های ساده با طرح‌های هندسی استفاده کنید. برای دکوراسیون کلاسیک، از فرش‌های طرح‌دار با رنگ‌های ملایم استفاده کنید. فرش 6 متری در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی موجود است که می‌توان آن را با هر سبک دکوراسیونی هماهنگ کرد.

نقطه کانونی: 

فرش 6 متری می‌تواند به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون عمل کند. برای این منظور، فرش را در مرکز اتاق قرار دهید و مبلمان را دور آن بچینید. این کار به ایجاد یک فضای دنج و راحت کمک می‌کند.

نکات مهم در انتخاب فرش 6 متری

در انتخاب فرش 6 متری، باید به نکات زیر توجه کرد:

1 - جنس فرش: 

فرش‌های پشمی گرم و نرم هستند، اما نگهداری از آن‌ها دشوارتر است. فرش‌های اکریلیک و پلی‌استر ارزان‌تر هستند و نگهداری از آن‌ها آسان‌تر است.

2 - ارتفاع فرش:

ارتفاع فرش را متناسب با مبلمان انتخاب کنید. اگر مبلمان شما پایه بلند دارد، از فرش‌های با ارتفاع کم استفاده کنید. اگر مبلمان شما پایه کوتاه دارد، از فرش‌های با ارتفاع متوسط یا زیاد استفاده کنید.

3 - بودجه در نظر گرفته شده برای خرید فرش :

هرچه میزان بودجه ای که برای خرید فرش در نظر گرفته اید بیشتر باشد می توانید فرش با کیفیت تری از نظر مواد اولیه و نوع بافت تهیه کنید که ان مورد در در طول زمان مورد استفاده فرار گرفت فرش یک مسله مهم خواهد بود .

4 - محلی که فرش را برای آن محل خریداری می کنید :

برای خرید فرش های دستباف و محصوصا فرش های 6 متری منطقه ای که فرش قرار است در آن استفاده شود از نظر گرما و سرما و رطوبت  باید در نظر گرفته شود.

فرش 6 متری برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

فرش 6 متری برای استفاده در انواع فضاهای داخلی مناسب است. این فرش‌ها را می‌توان در اتاق نشیمن، اتاق خواب، اتاق کودک، و حتی آشپزخانه استفاده کرد.

1 - دکوراسیون مدرن: 

فرش 6 متری طوسی با طرح‌های هندسی برای دکوراسیون مدرن مناسب است. این فرش‌ها به ایجاد فضای مینیمالیستی و مدرن کمک می‌کنند.

2 - دکوراسیون کلاسیک:

فرش‌های طرح‌دار با رنگ‌های ملایم برای دکوراسیون کلاسیک مناسب هستند و فضای گرم و دنجی ایجاد می‌کنند.

3 - دکوراسیون سنتی:

گلیم فرش‌ها یا قالیچه‌ها برای دکوراسیون سنتی مناسب‌اند و فضای اصیل و سنتی را تداعی می‌کنند.

4 - دکوراسیون مینیمالیستی:

فرش‌های مینیمال با رنگ‌های خنثی به ایجاد فضای ساده و بدون پیچیدگی کمک می‌کنند.

5 - دکوراسیون اسکاندیناوی:

فرش‌های ساده با رنگ‌های روشن برای دکوراسیون اسکاندیناوی مناسب‌اند و فضای روشن و دلبازی ایجاد می‌کنند.

اگر تمایل به خرید فرش های دستباف در اندازه های  دیگر را دارید می توانید از راهنمای زیر برای دیدن این فرش ها استفاده کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف کوچکتر از 1 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف از 1 متر تا 2 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف از 2 متر تا 5 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف از 7 متر تا 10 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف از 10 متر تا 14 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف از 14 متر تا 20 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف بزرگ تر از 20 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

اگر در این بخش محصولی را مشاهده نمی کنید  به این معنی می باشد که تا به امروز ، فروشندگان فرش که با بازار انلاین فرش دستباف دفه زن همکاری می کنند فرش هایی با اندازه از 5 متر تا 7 متر مربع  را در بازار عرضه نکرده اند .

-

در این صورت شما می توانید از بخش تماس با ما ، (برای ورود به بخش تماس با ما بر روی این قسمت کیلیک کنید) در مورد فرشی که تمایل به خرید آن را دارید برای ما پیام گذاشته  شماره تماس خود  یا ایمیل خود را وارد کنید تا در اولین فرصت فروشگاهی را که فرش مورد نظر شما را داشته و از نظر قیمت فرش و فاصله فروشگاه با شما در بهترین شرایط می باشد به شما معرفی کنیم .

اگر در این دسته بندی محصول مطابق با سلیقه خود را مشاهده نکردید

اگر در این بخش محصولی را که از نظر رنگ ،  اندازه ، طرح ، قیمت و و یا سایر فاکتور های مد نظر شما  مطابقت داشته باشد مشاهده نمی کنید می توانید محصول مورد نظر خود را مستقیما به ما سفارش دهید . ما فرش مورد نظر شما را در بین محصولات  بیش از 500 فروشگاه و تولیدی فرش دستباف که با مجموعه ما همکاری می کنند جستجو کرده و یافته و به شما معرفی خواهیم کرد.

برای سفارش فرش مورد نظر خود بر گزینه ( فرم سفارش خرید فرش ) و  یا  بر روی ( اینجا ) کیلیک کنید و در فرم باز شده مشخصات محصول خود را درج نمایید تا همکاران ما در اولین فرصت فرش مورد نظر شما را پیدا کرده و نتیجه را به شما اطلاع دهند .

مشاهده تمام محصولات عرضه شده در بازار فرش دستباف دفه زن

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  محل فروشگاه فرش دستباف  ) طبقه بندی شده اند، (  اینجا  ) را کیلیک کنید.

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  انواع و سبکهای فرش  )دستباف طبقه بندی شده اند،( اینجا ) را کیلیک کنید.

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( منطقه بافت فرش  ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا )را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  قیمت فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( شکل فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( سایز و اندازه فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس قدمت و ( سن فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( رنگ فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس نوع الیاف به کار رفته در فرش و  ( جنس و مواد  فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.فیلترها
 • قیمت
 • منطقه بافت
 • محل فروشگاه
 • سبک فرش
 • طرح و مارک فرش
 • نقشه فرش
 • سایز
 • رنگ
 • سن فرش
 • شکل
 • 0‎میلیون
 • 2000‎میلیون

میلیون  –  میلیون

ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان