از 1 متر تا 2 متر

فرشهای دستباف از نظر اندازه  به صورت ذیل طبقه بندی می شوند: 

قالی بسیارکوچک: زیرتلفنی، توبره، پادری و پشتی  

قالی کوچک: ذرع و چارک

قالی متوسط: سجاده یا دوذرعی

قالی بزرگ: پرده‌ای

فرش کوچک: در ابعاد تقریبی شش مترمربعی

فرش در اندازه متوسط: در ابعاد تقریبی نه  و دوازده مترمربعی

فرش بزرگ: با ابعاد تقریبی پانزده و هجده متر مربعی

فرش بسیار بزرگ: در سایزهای تقریبی بیست و بیست و چهار متر مربعی

فرش بی‌نهایت بزرگ: این فرش ناحیه‌ای به وسعت 60 ـ 50 مترمربع و حتی بزرگتر را می‌پوشاند و فقط به صورت سفارشی بافته می‌شود. به علاوه دو سایز فرش دیگر نیز در ایران بافته می‌شود که یکی از آنها کناره با ابعاد 100 ت 70 سانتیمتر عرض و 1600 ـ 280 سانتیمتر طول است. 

در این بخش از بازار آنلاین فرش دستباف دفه زن ، فرش‌هایی که مساحت آنها  از 1 متر تا 2 متر مربع  است، دسته‌بندی و عرضه شده‌اند. این فرش‌ها عموماً با نام‌ ذرع نیم شناخته می‌شوند و برخی تابلوفرش‌ها نیز در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. 

این فرش ها ، قالیچه‌های کوچکی هستند که معمولا  با ابعاد تقریبی 150×100 سانتیمتر یا مشابه و نزدیک به این ابعاد بافته شده اند. در بازار، این فرش ها به نام ذرع و نیم شناخته می شوند .

آشنایی با فرش ذرع و نیم دستباف

مقدمه

فرش دستباف ایرانی یکی از نمادهای هنر و فرهنگ ایران است که در طول تاریخ، جایگاه ویژه‌ای در زندگی مردم ایران و جهان داشته است. فرش‌های دستباف از نظر سایز و ابعاد دارای انواع مختلفی هستند که هر یک کاربردهای خاص خود را دارند. یکی از این انواع، فرش ذرع و نیم است که به دلیل ابعاد خاص و کاربردهای متنوع، توجه بسیاری از علاقمندان به فرش را به خود جلب کرده است.

ذرع و نیم چیست؟

ذرع و نیم یکی از سایزهای مرسوم در فرش دستباف ایرانی است که ابعاد آن کمتر از دو متر مربع، حدود یک و نیم متر مربع می‌باشد. این سایز به خصوص برای استفاده در فضاهای کوچک یا برای پوشاندن بخش‌های خاصی از محیط مناسب است. در زبان فارسی، "ذرع" به عنوان واحد اندازه‌گیری طول معادل حدود 104 یا 112 سانتی‌متر تعریف می‌شود. این واحد اندازه‌گیری در محاسبه تراکم گره‌های فرش نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که به آن رجشمار گفته می‌شود.

نقشه فرش ذرع و نیم

نقشه فرش ذرع و نیم همانند سایر فرش‌ها می‌تواند بسیار متنوع و گسترده باشد. طراحی نقشه فرش نقش مهمی در انتخاب و خرید مشتریان دارد. طراحی این نقشه‌ها می‌تواند به صورت دستی بر روی کاغذ شطرنجی انجام شود یا از نرم‌افزارهای طراحی استفاده شود. نقشه‌های فرش شامل طرح‌های شکسته، ساده، گردان و ... می‌شوند و می‌توانند شامل انواع طرح‌های گل، بته، طرح‌های قدیمی و شاهنشاهی باشند.

انواع فرش‌های ذرع و نیم

فرش‌های ذرع و نیم دارای طرح‌های متنوعی هستند که هر یک ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند. برخی از این طرح‌ها عبارتند از:

1. فرش ذرع و نیم سالاری

این طرح از جمله طرح‌های پرطرفدار در بافت فرش است. فرش ذرع و نیم سالاری با ابعاد کوچک خود برای خانه‌های مدرن ایرانی مناسب است و توانایی ایجاد تعادلی بین فضای سنتی و مدرن را دارد.

2. فرش ذرع و نیم خطیبی

طرح خطیبی یکی از طرح‌های اصیل ایرانی است که نمایانگر هنر و خلاقیت هنرمندان ایرانی است. این فرش‌ها از مواد اولیه‌ای مانند ابریشم، پنبه و پشم ساخته می‌شوند و هیچ‌گونه مواد حساسیت‌زا یا الکتریسیته ساکنی ندارند. طراحی و بافت این فرش‌ها ممکن است بیش از دو سال طول بکشد.

3. فرش ذرع و نیم بیجار

این نوع فرش به دلیل ساختار متراکم و استحکام زیاد معروف است. فرش بیجار از الیاف گیاهی و مواد اولیه طبیعی ساخته می‌شود و طرح‌های آن قدمتی چند صد ساله دارند که از دوره صفوی به یادگار مانده‌اند.

قیمت فرش ذرع و نیم ابریشم

قیمت فرش ذرع و نیم ابریشم تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند بافنده فرش، برند طراح و تولید کننده، طرح فرش و نوسانات بازار است. این فرش‌ها به دلیل استفاده از الیاف طبیعی و ابریشم و همچنین به دلیل دستباف بودن، ارزش مادی و معنوی بالایی دارند. برای اطلاع از قیمت به روز فرش‌های دستباف ابریشم می‌توانید با فروشندگان معتبر تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

فرش ذرع و نیم دستباف یکی از انواع خاص و محبوب فرش‌های ایرانی است که به دلیل ابعاد کوچک و طرح‌های متنوع خود، کاربردهای زیادی در دکوراسیون داخلی دارد. این فرش‌ها علاوه بر زیبایی و هنر، نشانگر فرهنگ و تاریخ غنی ایران هستند و با خرید آنها، نه تنها یک قطعه هنری زیبا به خانه می‌آورید، بلکه از هنر دست بافندگان زحمتکش ایرانی نیز حمایت می‌کنید.


اگر تمایل به خرید فرش های دستباف در اندازه های  دیگر را دارید می توانید از راهنمای زیر برای دیدن این فرش ها استفاده کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف کوچکتر از 1 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف از 2 متر تا 5 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف از 5 متر تا 7 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف از 7 متر تا 10 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف از 10 متر تا 14 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف از 14 متر تا 20 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده فرش های دستباف بزرگ تر از 20 متر  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن ( اینجا ) را کیلیک کنید .

-

اگر در این بخش محصولی را مشاهده نمی کنید  به این معنی می باشد که تا به امروز ، فروشندگان فرش که با بازار انلاین فرش دستباف دفه زن همکاری می کنند فرش هایی با اندازه از 1 متر تا 2 متر مربع  را در بازار عرضه نکرده اند .

-

در این صورت شما می توانید از بخش تماس با ما ، (برای ورود به بخش تماس با ما بر روی این قسمت کیلیک کنید) در مورد فرشی که تمایل به خرید آن را دارید برای ما پیام گذاشته  شماره تماس خود  یا ایمیل خود را وارد کنید تا در اولین فرصت فروشگاهی را که فرش مورد نظر شما را داشته و از نظر قیمت فرش و فاصله فروشگاه با شما در بهترین شرایط می باشد به شما معرفی کنیم .


اگر در این دسته بندی محصول مطابق با سلیقه خود را مشاهده نکردید

اگر در این بخش محصولی را که از نظر رنگ ،  اندازه ، طرح ، قیمت و و یا سایر فاکتور های مد نظر شما  مطابقت داشته باشد مشاهده نمی کنید می توانید محصول مورد نظر خود را مستقیما به ما سفارش دهید . ما فرش مورد نظر شما را در بین محصولات  بیش از 500 فروشگاه و تولیدی فرش دستباف که با مجموعه ما همکاری می کنند جستجو کرده و یافته و به شما معرفی خواهیم کرد.

برای سفارش فرش مورد نظر خود بر گزینه ( فرم سفارش خرید فرش ) و  یا  بر روی ( اینجا ) کیلیک کنید و در فرم باز شده مشخصات محصول خود را درج نمایید تا همکاران ما در اولین فرصت فرش مورد نظر شما را پیدا کرده و نتیجه را به شما اطلاع دهند .

مشاهده تمام محصولات عرضه شده در بازار فرش دستباف دفه زن

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  محل فروشگاه فرش دستباف  ) طبقه بندی شده اند، (  اینجا  ) را کیلیک کنید.

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  انواع و سبکهای فرش  )دستباف طبقه بندی شده اند،( اینجا ) را کیلیک کنید.

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( منطقه بافت فرش  ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا )را کیلیک کنید .

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  قیمت فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( شکل فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( سایز و اندازه فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس قدمت و ( سن فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( رنگ فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.

-

برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس نوع الیاف به کار رفته در فرش و  ( جنس و مواد  فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.

فیلترها
 • قیمت
 • منطقه بافت
 • محل فروشگاه
 • سبک فرش
 • طرح و مارک فرش
 • نقشه فرش
 • سایز
 • رنگ
 • سن فرش
 • شکل
 • 0‎میلیون
 • 20000‎میلیون

میلیون  –  میلیون

ارسال رایگان
dafezan430016
4 میلیون 5 میلیون
موجود
 
ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان
-22%
dafezan148003
14 میلیون 18 میلیون
موجود
 
-20%
dafezan148005
16 میلیون 20 میلیون
موجود
 
ارسال رایگان
-22%