مزایای داشتن فروشگاه آنلاین در مجموعه بازار دفه زن

آشنایی مزایای داشتن یک فروشگاه فرش در بازار دفه زن : 

برای آشنایی با بازار دفه زن می توان این بازار را به این صورت تعریف کرد .

بازار دفه زن به مجموعه فروشگاه های انلاینی  گفته می شود که توسط بافندگان و فروشندگان فرش دستباف ایجاد شده و در این فروشگاه ها هر فروشنده محصولات خود را برای فروش به مشتریان و همکاران دیگر در خارج و داخل ایران قرار داده است .

برای درک بهتر از یک مثال استفاده می کنیم .

می توانید یک پاساژ را که تمام فروشگاه های آن پاساژ منحصرا فرش دستباف عرضه می کنند در نظر بگیرید .

این پاساژ دارای تعداد زیادی فروشگاه کوچک می باشد که هر کدام از این فروشگاه ها توسط مدیر آن فروشگاه اداره می گردد.

مزایای داشتن یک فروشگاه در یک پاساژ خوب  به شرح زیر است:

 1. تمام این فروشگاه ها دارای آدرس و پلاک مخصوص خود بوده و اجناس خود را در فروشگاه خود به فروش می رسانند 
 2. مشتریان می توانند با ورود به هر فروشگاه تنها محصولات آن فروشگاه را مشاهده کنند .
 3. فروشگاه ها در یک پاساژ از دکوراسیون و تزینات بهتری نسبت به یک فروشگاه تنها در سطح شهر برخوردارند.
 4. مالک هر فروشگاه می تواند بر روی تابلو فروشگاه خود محصولات و تبلیغات و معرفی خود را قرار دهد .
 5. در هر پاساژ محل هایی برای تبلیغات فروشگاه های موجود در آن پاساژ تعبیه می شود تا مشتریانی که از پاساژ دیدن می کنند با مشاهده این تبلیغات به فروشگاه مورد نظر رفته و اقدام به خرید نمایند.
 6. در پاساژ های مدرن ،هر دسته از محصولات در یک بخش از پاساژ قرار دارند تا بازدید از آنها برای مشتریان راحت تر شده و امکان خرید برای مشتریان بالا تر ورد.به طور مثال در یک پاساژ مخصوص لباس ، تمام فروشگاه های مخصوص  لباس بچگانه در طبقه اول و فروشگاه های مخصوص لباس زنانه در طبقه دوم و تمام فروشمدگان مخصوص لباس مردانه در طبقه سوم آن پاساژ مستقر هستند و به این شکل مشتری لباس زنانه نیاز به مراجعه به تمام طبقات را ندارد و مستقیما تمام وقت خود را در طبقه مخصوص لباس زنانه صرف کرده و احتمال خرید توسط این مشتری بسیار بالاتر می باشد.
 7. مالک فروشگاه  شرایط خود را برای فروش محصولات خود در نظر می گیرد. نوع فرش و روش فروش و نوع ارسال و هزینه ارسال و میزان تخفیفات و نوع تسویه حساب با مشتری به صورت کامل توسط مالک فرشگاه مشخص می شود .
 8. قیمت اجناس  توسط مالک فروشگاه مشخص می شود و مالک فروشگاه می تواند در مواردی که تمایل دارد ،قیمت ها را افزایش داده و یا در برخی موارد تخفیفاتی را بر روی اجناس خود اعمال کند .
 9. مالک فروشگاه می تواند در تبلیغات خود آدرس فروشگاه خود را درج کند تا مشتریان به راحتی به فروشگاه او مراجعه کرده و اجناس او را مشاهدهو خریداری کنند . (به طور مثال بر روی کارت ویزیت و یا تراکت و یا در شبکه های اجتماعی مانند  اینستاگرام و ...)
 10. حضور در بین فروشندگان دیگر که محصولات مشابه شما را دارند برای جدب بیشتر مشتریان بسیار موثر است و مشتریان ترجیح میدهند به برای خرید یک محصول به جایی مراجعه کنند که تعداد محصول بیشتر و فروشندگان متعدد در آن به عرضه محصول خود اقدام می کنند تا قدرت انتخاب مشتریان افزایش یابد.
 11. هر فروشگاه ویترین مخصوص به خود را دارد و مالک فروشگاه می تواند چیدمان و شکل ویترین خود را با توجه به سلیقه خود ایجاد کند.
 12. کاهش هزینه های عمومی برای مالکین فروشگاه ها مانند هزینه برق و هزینه گرمایش و سرمایش فروشگاه  و هزینه نظافت و هزینه موارد امنیتی ( به دلیل انجام این موارد به صورت دسته جمعی و یکجا )  
 13. مدیریت پاساژ برای بالا بردن ارزش پاساژ خود اقدام به تبلیغاتی می کند که این تبلیغات به شکل مشتقیم بر روی تعداد مشتریانی که به پاساژ می آیند و از فروشگاه ها دیدن می کنند موثر بوده و فروشگاه های کوچک موجود در پاساژ از این تبلیغات بهرمند می گردند .
 14. هر پاساژ به صورت عمومی خدماتی را به صورت رایگان به  بازدید کنندگان از پاساژ  ارائه می دهد تا اوقات بهتری را در پاساژ سپری کرده و بیشتر به آن پاساژ مراجعه نمایند مانند مراگز تفریحی و محل های استراحت و محل نگهداری از کودکان و سینما و ...
 15. تعداد محصولات و تنوع محصولات و  به روز شدن محصولات و عرضه محصولات جدید و شرایط ویژه فروش و تخفیفات در یک پاساژ بسیار بهتر و بیشتر و به روز تر می باشد و این امر جذابیت بیشتری را برای جذب مشتری فراهم می نماید.
 16. انجام اموری از قبیل  انواع سرویس های و موارد نیاز برای نگهداری یک فروشگاه  و  تعمیرات لوا زم  در یک پاساژ بسیار کم هزینه تر و سریع تر انجام می شود تا در یک فروشگاه تنها در سطح شهر .
 17. در هر پاساژ خریدار و فروشنده بدون واسطه با هم مذاکره کرده و بر روی شرایط خرید محصول و قیمت به توافق می رسند.

با توجه به مطلب بالا ، حالا می توانید با مزایای داشتن فروشگاه های انلاین در بازار دفه زن بهتر آشنا شوید .

داشتن یک فروشگاه انلاین در بازار فرش دفه زن علاوه بر دارا بودن  تمام این ویژگی ها  ، دارای ویژگی های بیشتری نیز می باشد که در یک فروشگاه فیزیکی در یک پاساژ فیزیکی نمی توان آنها را  داشت.

مزایای مشابه داشتن یک فروشگاه فیزیکی در یک پاساژ و داشتن فروشگاه انلاین در بازار دفه زن : 

 1. هر فروشگاه در بازار انلاین فرش دفه زن دارای آدرس و مشخصات انحصاری خود بوده و اجناس فروشگاه خود را به مشتری ارائه می نماید 
 2.  بازدید کنندگان با ورود به هر فروشگاه تنها می توانند محصولات آن فروشگا ه را مشاهده کرده و اقدام به خرید آن محصولات نمایند  و مشتریان نمی توانند محصولات دیگر فروشندگان را این فروشگاه مشاهده کنند .
 3. طراحی و تنظیمات و دکوراسیون و ویترین ها در هر فروشگاه در بازار انلاین دفه زن  از بالا ترین کیفیت و به روز ترین تکنولوژی برخوردار بوده و کاملا قابل شخصی سازی برای مالک فروشگاه می باشد . 
 4. مدیر هر فروشگاه میتواند برای راهنمایی بهتر مشتریان و تبلیغات برای محصول یا گروهی از محصولات از انواع بنر ها و تابلو های تبلیغاتی در فروشگاه خود و در میان محصولات و در ورودی فروشگاه و صفحه ورودی مشتریان یا لندینگ پیج فروشگاه استفاده نماید.
 5. در صفحات اصلی بازار، بخش هایی برای تبلیغات فروشگاه ها و محصولات وجود دارد که این بخش ها برای جذب و هدایت مشتریان وارد شده به بازار به یک فروشگاه و یا محصول خاص بسیار مفید بوده و از این راه فروشگاه ها می توانند با استفاده از این بخش های  تبلیغاتی مشتریان بهتر و بیشتری را برای فروشگاه خود و یا یک محصول خاص پیدا کنند.
 6. مشتریان وارد شده به بازار می توانند با استفاده از انواع دسته بندی ها و فیلتر های بازار ، محصول مورد نظر خود را با بیشترین دقت و بالا ترین سرعت از بین فروشندگان و محصولات مختلف یافته و به دقت بررسی کرده و انتخاب و خرید نمایند . دسته بندی هایی مانند سایز فرش و محل بافت و نوع نقشه و جنس فرش و قیمت فرش این امکان را به مشتریان می دهد تا تمام محصولات ارائه شده توسط فروشندگان مختلف را که دارای شرایط مد نظر خریدار می باشد در یک محل مشاهده کرده و اقدام به انتخاب محصول مورد نظر خود نمایند.
 7. در بازار انلاین فرش دفه زن مالک فروشگاه  شرایط و قوانین کاری  خود را برای فروش محصولات خود به اجرا در می آورد . نوع فرش و روش فروش و نوع ارسال و هزینه ارسال و میزان تخفیفات و نوع تسویه حساب با مشتری به صورت کامل توسط مالک فرشگاه مشخص و مدیریت و اجرایی می شود .
 8. قیمت اجناس  توسط مالک فروشگاه مشخص می شود و مالک فروشگاه می تواند در مواردی که تمایل دارد ،قیمت ها را افزایش داده و یا در برخی موارد تخفیفاتی را بر روی اجناس خود اعمال کند .به همین دلیل با افزایش قیمت ها در بازار ،مالک فروشگاه می تواند قیمت های خود را به روز کرده و یا در موارد مورد نظر ،تخفیفات روزانه و یا ماهانه و یا تخفیفات گروهی بر روی محصولاتی خاص را اعمال نماید.
 9. مدیر یک فروشگاه در بازار فرش دفه زن می تواند آدرس فروشگاه انلاین خود در بازار دفه زن را که تنها محصولات خود فروشنده در آن قرار داره ، در تبلیغات فیزیکی خود مانند کارت ویزیت فروشگاه و تراکت های فروشگاه و شبکه های اجتماعی فروشگاه درج کند تا مشتریان به راحتی به فروشگاه او مراجعه کرده و اجناس او را مشاهده و خریداری کنند . آدرس فروشگاه هر فروشنده قابلیت اتصال به اینستاگرام و فیسبوک و دیگر شبکه های اجتماعی را داشته و می تواند مشتریان را از شبکه های اجتماعی به فروشگاه هدایت کند و آنها را به خریدار واقعی تبدیل کند .
 10. با ایجاد فروشگاه در بازار انلاین دفه زن ، محصولات شما  در بین محصولات فروشندگان دیگر که محصولات مشابه شما را دارند در قسمت اصلی بازار به مشتریان نمایش داده خواهد شد .این امر قدرت انتخاب محصول توسط مشتریان را بسیار بالا برده و مشتریان ترجیح میدهند به برای خرید یک محصول به جایی مراجعه کنند که تعداد محصول بیشتر توسط  فروشندگان مختلف  در آن به عرضه شده باشد.
 11. هر فروشگاه در بازار انلان دفه زن دارای یک ویترین اصلی می باشد .این ویترین صفحه اصلی و یا لندینگ پیج فروشگاه است که مشتری با جستجوی نام فروشگاه شما به این صفحه هدایت می شود و با توجه به بخش های مختلف در این صفحه با شما و محصولات شما آشنا شده و به بخش های مختلف راهنمایی می شود.این ویترین یا همان صفحه اصلی محل درج انواع تبلیعات شما نیز می باشد .هر مدیر فروشگاه مش تواند بسته به نیاز و سلیقه خود ویترین خود را طراحی نماید.
 12. ایجاد و نگهداری هر فروشگاه چه به صورت انلاین و چه به صورت فیزیکی دارای هزینه های زیادی می باشد اما با ایجاد یک فروشگاه در بازار انلاین دفه زن ، این هزینه ها به شدت کاهش پیدا کرده و در حد رایگان نیز پیش خواهد رفت به صورتی که با توجه به نوع بسته انتخابی توسط مدیر فروشگاه انلاین در محموعه دفه زن ، شما می توانید به صورت کاملا رایگان فروشگاه خود را ایجاد و مدیریت کنید .
 13. مدیریت بازار دفه زن  برای بالا بردن کیفیت بازار   اقدام به تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی و سایت ها و موتور های جسبحو مانند گوگل می کند که این تبلیغات به شکل مستقیم بر روی تعداد مشتریانی که به بازار دفه زن مراجعه  و از فروشگاه ها دیدن می کنند موثر بوده و تمام فروشگاه های  موجود دربازار دفه زن  از این تبلیغات به رایگان بهرمند می گردند .
 14. در بازار انلاین دفه زن هم فروشندگان و مدیران فروشگاه ها و هم مشتریان می توانند از خدمات رایگان بازار مانند تبلیعات دوره ای و بسته های تخفیفی و بسته های خرید رایگان بسته های فروشگاهی استفاده نمایند. 
 15. در بازار انلاین دفه زن ، تعداد محصولات و تنوع محصولات و  به روز شدن محصولات و عرضه محصولات جدید و شرایط ویژه فروش و تخفیفات به دلیل وجود فروشندگان متعدد و بافندگان به صورت مداوم به روز شده و بسیار بهتر و بیشتر و به روز تر از یک فروشگاه می باشد .در نتیحه این امر جذابیت بیشتری را برای جذب مشتری فراهم می نماید.
 16. در بازار انلاین دفه زن انجام اموری از قبیل  انواع سرویس های و موارد مورد  نیاز برای نگهداری بازار  و  تعمیرات و به روز رسانی های نرم افزاری لازم به صورت مداوم و بدون هیچ گونه هزینه ای برای فروشندگان صورت می گیرد .
 17. در بازار انلاین دفه زن ،  خریدار و فروشنده بدون واسطه با هم ارتباط بر قرار کرده و بر روی شرایط خرید محصول و قیمت به توافق می رسند و بازار هیچ گونه دخالتی در این امر ندارد . ارتباط بین خریدار و فروشنده کاملا بدون واسطه برقرار خواهد شد.

مزایایی که یک فروشگاه انلاین در بازار فرش بیشتر از یک فروشگاه واقعی و فیزیکی  در یک پاساژ واقعی دارد:

 1. باز بودن این بازار در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته و 365 روز سال به طور مداوم و بدون تعطیلی برای تمام مشتریان از سر تا سر ایران و خارج از ایران.
 2. به روز شدن مداوم قابلیت ها و توانایی ها و ویژگی های این بازار .
 3. اتصال این بازار به بازار های فرش در خارج از ایران و به زبان های دیگر .
 4. قابلت در یافت بازخود از مشتریان قبلی برای اعتماد سازی برای مشتریان جدید.
 5. به روز شدن در زمینه قیمت و اطلاعات فروشندگان با آگاهی از قیمت محصولات عرضه شده توسط فروشندگان دیگر و محصولات موجود فروشندگان دیگر و انجام معاملات و خرید و فروش های بین فروشندگان .
 6. امکان تهیه سریع فرش های مورد نیاز یک فروشگاه از فروشگاه دیگر با توجه به اطلاع از موجودی و فرش های قابل ارائه توسط  همکاران در مجموعه.
 7. خریداران در بخش اصلی بازار انلاین دفه زن می توانند با توجه به دسته بندی ها و فیلتر ها ،تمام مجصولات فروشندگان را در کنار هم مشاهده کرده و این امر امکان دیده شدن و  فروش محصولات هر فروشند را به صورت چشمگیری افزایش خواهد داد .
 8. امکان جذب و هدایت مستقیم مشتریان از شبکه های مجازی به فروشگاه و فروش و نمایش محصولات خود به شکل دسته بندی شده به این مشتریان .(در بخش پروفایل اینستاگرام و فیسبوک ،  فروشندگان می توانند لینک وبسایت فروشگاهی خود را درج کرده و دنبال کنندگان آنها می توانند از طریق این لینک در پروفایل پیج، به فروشگاه آن فروشنده که تنها محصولات آن فروشنده در انجا قرار دارد هدایت شده و خرید خود را انجام دهند)

برای آشنایی بیشتر با بازار دفه زن اینجا را کیلیک کنید