تابلو فرش

تابلو فرش 

تابلو فرش ها در واقع،ابعاد کوچک شده ای از فرش ها هستند که قاب می شوند و به دیوارها آویخته می گردند، آنها بیشتر جنبه تزیینی دارند و زیبایی و جذابیت خانه را دوبرابر می کنند.

مواد اولیه تابلو فرش ها 

از نظر مواد اولیه، این تابلو فرش ها با کمک نخ های مختلفی بافته می شوند:
نخ پشمی
این نخ یکی از پر کاربرد ترین مواد اولیه در بافت تابلو فرش ها به حساب می آید. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که نخ های پشمی کیفیت های مختلفی دارند و بدین صورت درجه کیفی و زیبایی آنها نیز متفاوت است.
 نخ پنبه
این نخ نیز کاربرد فراوانی دارد و در فرش های ایرانی به وفور استفاده می شود.
 نخ کرک
فرش هایی که با این نخ بافته می شوند معمولاً گران قیمت هستند و نخ کرک با کمک پشم های نرم روی چهارپایان به دست می آید.
 نخ ابریشم
فرش هایی که با الیاف ابریشم طبیعی بافته می شوند از جنس بهتری و مقاومت بیشتری بهره مند هستند. این الیاف از پیله های ابریشم تهیه می شوند که بسیار ارزشمند و گران به نظر می رسند. همینطور از نظر لطافت و ظرافت در جایگاه بالایی قرار دارند.

انواع تابلو فرش دستباف از نظر طرح به شرح زیر است :

1 - تابلو فرش با طرح آثار باستانی و نماد های ایرانی:

در این تابلو فرش ها از نماد ها و آثار باستانی مشهور در ایران استفاده شده است . به طور مثال می توان از تابلو فرش هایی با نماد های زرتشتی ، آثار باستانی تخت جمشید ، تصاویر از بزم ، شیر و خورشید اشاره کرد.
برای دیدن تابلو فرش هایی با نقش آثارباستانی و نماد های ایرانی می توانید ( اینجا ) را کیلیک کنید .

2 - تابلو فرش با طرح های فرانسوی:

در این سبک از تابلو فرش ها از تصاویر و نقاشی های اروپایی الگو گرفته شده است .این نوع تابلو فرش ها نقاشی ها و طرح هایی مانند عروسی ها و جشن ها، اتفاقات تاریخی ،جنگ ها و پیروزی های مربوط به دوران ویکتوریایی اروپا را شامل می شود که از هنرمندان انگلستان و فرانسه و دیگر کشور های اروپایی به جای مانده است 
برای دیدن تابلو فرش هایی با نقش طرح های فرانسوی  می توانید ( اینجا ) را کیلیک کنید .

3 - تابلو فرش با طرح منظره : 

تابلو فرش های منظره معمولا طرح هایی دارند که باعث ایجاد حس آرامش و صلابت در مخاطب می شوند. این طرح ها معمولا مربوط به مناظر طبیعی هستند و با استفاده از جزئیات دقیق، هنرمندان توانسته اند حس شگفت انگیزی را در ذهن مخاطبان القا کنند. این ویژگی در رابطه با تابلو فرش اروپایی (تابلو فرش های فرانسوی )نیز صدق می کند.
برای دیدن تابلو فرش هایی با نقش منظره می توانید ( اینجا ) را کیلیک کنید .

4 - تابلو فرش با طرح آیه و مذهبی:

در این تابلو فرش ها از نماد ها و آثار و متون مذهبی استفاده می شود .همجنین در برخی مواقه اماکن مقدس مذهبی نیز به صورت تابلو فرش بافته می شنود که در این گروه قرار می گیرند. در این دسته بندی  تابلو فرش آیه قرآن، تابلو فرش آیه الکرسی(آیت الکرسی)، تابلو فرش وان یکاد و سایر آیات قرآنی و تابلو فرش کعبه و مدینه قرار می‌گیرند.
برای دیدن تابلو فرش هایی با نقش آیه و مذهبی می توانید ( اینجا ) را کیلیک کنید .

5 - تابلو فرش با طرح تندیس:

تابلو فرش تندیس به تابلو فرش هایی می گویند که ایده آنها  آنها  مجسمه یا  پیکره‌ای  که اغلب به هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان، شیء، حیوان یا واقعه ساخته شده می باشد  وحالا به شکل تابلو فرش بافته شده است.تابلو فرش های بافته شده از مجسمه های مجسمه سازان معروف دنیا در ایم گروه قرار می گیرند.
برای دیدن تابلو فرش هایی با نقش تندیس می توانید ( اینجا ) را کیلیک کنید .

6 - تابلو فرش با طرح گل: 

تابلو فرش هایی با طرح  گل و گیاه  به تابلو فرش هایی می گویند که ایده آنها  آنها  معمولا گیاه های در فضای بسته مانند گلدان و یا گل و سبد گل بوده و یا به نام طبیعت بی جان مانند میز و سبد گل و یا سبد میوه  هستند وحالا به شکل تابلو فرش بافته شده است.
برای دیدن تابلو فرش هایی با نقش گل و گیاه  می توانید ( اینجا ) را کیلیک کنید .

7 - تابلو فرش با طرح حیوانات:

تابلو فرش حیوانات نوعی فرش دست ‌بافت است که تصاویر حیوانات را بر روی آن نمایش می ‌دهد.این تابلو فرش ها از گذشته تا به امروز تولید می شده است.نمونه های اولیه آن با نقش شیر و پلنگ و دیگر حیوانات در اندازه های کوچک و بزرک تولید می شد ولی امروزه و با استفاده از الیافت پشم و ابرشم نمونه های ریز بافت و بسیار زیبایی از این نوع تابلو فرش تولید می شود که بسیار زیبا می باشند.از این تابلو فرش ها می توان به تابلو اسب ، پرنده ، گلیه است ، سر اسب ، باغ و پرنده اشاره کرد .
برای دیدن تابلو فرش هایی با نقش حیوانات می توانید ( اینجا ) را کیلیک کنید .

8 - تابلو فرش با طرح چهره:

تابلو فرش چهره ابریشم دستباف یک نوع خاص از تابلو فرش است که در آن، چهره افراد، شخصیت‌های تاریخی، هنرمندان یا حتی تصاویر شخصی را با استفاده از نخ‌های ابریشم به تصویر می‌کشند. این نوع تابلو فرش ابریشم دستباف، ظاهری زیبا و واقع‌گرایانه دارد و معمولاً به صورت دستی و با دقت بالا تولید می‌شود.
این هنر تا حدی پیشرفت کرده است که هنرمندان قالی باف می توانند  عکس صورت  فرد سفارش دهنده را برای او بر روی فرش ببافند و دقت این فرش ها و توجه به جزعیات در آنها به حدی بالا است که کیفیت نهایی کار از عکس نیز بهتر خواهد شد .
برای دیدن تابلو فرش هایی با نقش چهره می توانید ( اینجا ) را کیلیک کنید .

9 - تابلو فرش با طرح مینیاتور:

تابلو فرش مینیاتوری، یک نمایش زیبا و شگفت‌انگیز از هنر نقاشی مینیاتور ایرانی را به دکوراسیون خانه‌تان اضافه می‌کند. این تابلوها از تصاویری الهام گرفته شده از داستان‌های حماسی عارفانه و عاشقانه ساخته شده‌اند، که افراد علاقه‌مند به دکوراسیون قدیمی، سنتی، و سبک دکوراسیون کلاسیک را به خود جذب می‌کنند. واژه "مینیاتور" به معنای کوچکتر نشان دادن است و این هنر از دوره قاجاریان به زبان فارسی وارد شده است. در حال حاضر، هنر نقاشی مینیاتور در ایران به تصاویری اطلاق می‌شود که از سبک و روش اروپایی پیروی نکرده و خصوصیات نقاشی سنتی را حفظ کرده باشند.

برای دیدن تابلو فرش هایی با نقش مینیاتور می توانید ( اینجا ) را کیلیک کنید .

10 - تابلو فرش با طرح نقاسی های مشهور:

تابلو فرش با طرح نقاشی های معروف همان گونه که از نامش پیدا است با الهان و نسخه برداری از نقاشی های مشهور ایران و جهان بافته می شود در این  یک نوع خاص از تابلو فرش سعی می شود بیشترین شباهت به تابلو اصلی نقاشی شده توسط هنر منر اصلی در بافت تابلو فرش لحاظ شود .از این نوع تابلو فرش ها می توان به تابلو فرش مونالیزا ، تابلو فرش بازار برده فروشان ،تابلو فرش بازار فرش فروشان مصر و موارد دیگر اشاره کرد .
برای دیدن تابلو فرش هایی با نقش نقاشی های مشهور  می توانید ( اینجا ) را کیلیک کنید .

مشاهده تمام محصولات عرضه شده در بازار فرش دستباف دفه زن

 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  محل فروشگاه فرش دستباف  ) طبقه بندی شده اند، (  اینجا  ) را کیلیک کنید.
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  انواع و سبکهای فرش  )دستباف طبقه بندی شده اند،( اینجا ) را کیلیک کنید.
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( منطقه بافت فرش  ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا )را کیلیک کنید .
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  قیمت فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.
 •  برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( شکل فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( سایز و اندازه فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس قدمت و ( سن فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( رنگ فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس نوع الیاف به کار رفته در فرش و  ( جنس و مواد  فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.
فیلترها
 • قیمت
 • منطقه بافت
 • محل فروشگاه
 • سبک فرش
 • طرح و مارک فرش
 • نقشه فرش
 • سایز
 • رنگ
 • سن فرش
 • شکل
 • 0‎میلیون
 • 700‎میلیون

میلیون  –  میلیون

ارسال رایگان
-4%
کد فرش: dafezan025001​​
9 میلیون
موجود
 
ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان
ارسال رایگان