منطقه کردستان و کرمانشاه و ایلام

کشور و استان و شهر و روستا و قبیله (ایل) و فرد بافنده ای که فرش دستباف توسط او تولید می شود می‌تواند تأثیر زیادی بر روی فرش داشته باشد.

تاثر منطقه بافت فرش بر روی فرش های دستباف  عبارتند از:

1 - تاریخچه و فرهنگ منطقه بافت فرش دستباف : 

منطقه‌ها و شهرهای مختلف ممکن است دارای تاریخچه و فرهنگ متفاوتی باشند که بر بافت و طرح‌های فرش‌های دستباف ارتباط دارد. این می‌تواند به عنوان یک منبع الهام برای طراحان و بافندگان عمل کند.

2 - مواد اولیه: 

منطقه‌های مختلف ممکن است دسترسی به مواد اولیه متفاوتی برای بافت فرش داشته باشند. به عنوان مثال، برخی مناطق ممکن است به دسترسی به پشم گوسفندان خاصی داشته باشند که به کیفیت و ویژگی‌های فرش تولیدی تأثیر بگذارد. به طور مثال پشم حاصل ازگوسفندان مناطق کوهستانی بسیار با پشم حاصل از گوسفندان مناطق پست و مراتع تفاوت دارد.این موضوع  را می توان در فرش های هریس به خوبی مشاهده کرد.

3 - سبک و طرح: 

هر منطقه ممکن است دارای سبک و طرح خاصی برای فرش دستباف باشد که به فرهنگ و سنت آنجا مرتبط باشد. برای مثال، فرش‌های دستباف با طرحات هندسی متمرکز در یک منطقه ممکن است با فرش‌های دستباف با طرحات گل و گیاهی در منطقه‌ای دیگر تفاوت داشته باشد.

4 - کیفیت بافت فرش :

 شهر و استان محل بافت فرش ممکن است بر کیفیت فرش های دستباف تولیدی اثر بگذارد. برخی مناطق ممکن است برند خاصی برای بافت فرش داشته باشند که به اعتبار و کیفیت آنها اضافه کند. همچنین تعداد گره های موجود در یک سانتی متر مربع از فرش با توجه به  منطقه بافت فرش متفاوت می باشد .

5 - قیمت فرش:

کشور و شهر و استان تولید فرش اثر مستقیمی بر روی قیمت فرش دارد .به طور مثال فرش های ابریشمی بافته شده در شهر قم و زنجان و مراغه با اینکه از طرح و دیزاین و مصالح بافت مشترک استفاده می کنند اما دارای قیمت های بسیار متفاوتی هستند که علت آن منطقه بافت متفاوت آنها است .این مسله در مورد فرش های نائین و فرش های طرح نائین که در مناطق دیگر بافته می شوند نیز مصداق دارد .

6-  نوع گره های فرش:

در هر منطقه از نوع گره های خاصی برای بافت فرش استفاده می شود که هر گره دارای کیفیت خاص خود بوده و این مسله بر روی قیمت و عمر فرش تاثیر بسیار زیادی دارد.به طور مثال در یک منطقه از گره ترکی برای بافت فرش استفاده می شود و در منطقه دیگر از گره فارسی برای بافت فرش استفاده می گردد.

7 - نوع رنگ فرش:

در فرش های دستباف از 2 نوع رنگ استفاده می شود .رنگ های گیاهی که از مواد طبیعی به دست می آید و رنگ های شیمیایی که از ترکیبات شیمیایی به دست می آید و در فرش های دستباف در منطق مختلف از رنگ شیمیایی و در برخی مناطق دیگر از رنگ طبیعی و در برخی مناطق از ترکیب آنها استفاده می شود که بر روی محصول نهایی اثر بسیار بالایی دارد.

8 - منحصر به فرد بودن فرش:

فرش دستباف یک اثر هنری بوده و یکی از عوامل بسیار موثر در قیمت و ارزش آن منحصر به فرد بودن و کمیاب بودن برخی از آنها می باشد.اگر تعداد موجود از فرش بافته شده در یک منطقه کم باشد به صورت خودگار ارزش آن فرش به دلیل کمیاب بودن آن افزایش خواهد یافت .

در کل، محل بافت فرش دستباف می‌تواند یک نقش مهم در تعیین ویژگی‌ها و مشخصه‌های فرش داشته باشد و هر منطقه ممکن است تأثیرات مختلفی داشته باشد.

در این بخش ما فرش های دستباف تولید شده در منطقه کردستان و کرمانشاه و ایلام را که  توسط تولید کنندگان و فروشندگان فرش دستباف  در بازار انلاین فرش دستباف دفه زن عرضه شده است دسته بندی نموده ایم  .

شما در این بخش می توانید فرش بیجار ، فرش سنندج ، فرش سنه ، فرش کلیایی ، فرش ایلام ،فرش کرمانشاه را مشاهده کنید.

فرش های بافته شده در منطقه کردستان  و شهر بیجار :  

برای مشاهده فرش بیجار که در منطقه کردستان و شهر ها و روستا های اطراف  آن اینجا را کیلیک کنید .

فرش های بافته شده در منطقه کردستان و شهر سنندج :

برای مشاهده فرش سنندج که  در منطقه کردستان و شهر ها و روستا های اطراف  آن اینجا را کیلیک کنید .

فرش های بافته شده در منطقه کردستان و شهر سنندج (فرش های سنه) : 

برای مشاهده فرش سنه که  در منطقه کردستان و شهر  سنندج و روستا های اطراف  آن اینجا را کیلیک کنید .

فرش های بافته شده در منطقه کرمانشاه و شهر سقز (فرش های کیلیایی) : 

برای مشاهده فرش کیلیایی که  در منطقه کرمانشاه  و شهر سقز و شهر ها و روستا های اطراف  آن اینجا را کیلیک کنید .

فرش های بافته شده در منطقه ایلام  : 

برای مشاهده فرش ایلام که  در منطقه ایلام  و شهر ها و روستا های اطراف  آن اینجا را کیلیک کنید .

فرش های بافته شده در منطقه کرمانشاه : 

برای مشاهده فرش کرمانشاه  که  در منطقه کرمانشاه  و شهر ها و روستا های اطراف  آن اینجا را کیلیک کنید .

اگر در این بخش محصولی را مشاهده نمی کنید  به این معنی می باشد که تا به امروز ، فروشندگان فرش که با بازار انلاین فرش دستباف دفه زن همکاری می کنند محصولی را که در منطقه کردستان ، کرمانشاه و ایلام بافته شده باشد در بازار عرضه نکرده اند .

در این صورت شما می توانید از بخش تماس با ما ، (برای ورود به بخش تماس با ما بر روی این قسمت کیلیک کنید) در مورد فرشی که تمایل به خرید آن را دارید برای ما پیام گذاشته  شماره تماس خود  یا ایمیل خود را وارد کنید تا در اولین فرصت فروشگاهی را که فرش مورد نظر شما را داشته و از نظر قیمت فرش و فاصله فروشگاه با شما در بهترین شرایط می باشد به شما معرفی کنیم .

اگر در این دسته بندی محصول مطابق با سلیقه خود را مشاهده نکردید

اگر در این بخش محصولی را که از نظر رنگ ،  اندازه ، طرح ، قیمت و و یا سایر فاکتور های مد نظر شما  مطابقت داشته باشد مشاهده نمی کنید می توانید محصول مورد نظر خود را مستقیما به ما سفارش دهید . ما فرش مورد نظر شما را در بین محصولات  بیش از 500 فروشگاه و تولیدی فرش دستباف که با مجموعه ما همکاری می کنند جستجو کرده و یافته و به شما معرفی خواهیم کرد.

برای سفارش فرش مورد نظر خود بر گزینه ( فرم سفارش خرید فرش ) و  یا  بر روی ( اینجا ) کیلیک کنید و در فرم باز شده مشخصات محصول خود را درج نمایید تا همکاران ما در اولین فرصت فرش مورد نظر شما را پیدا کرده و نتیجه را به شما اطلاع دهند .

مشاهده تمام محصولات عرضه شده در بازار فرش دستباف دفه زن

 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  محل فروشگاه فرش دستباف  ) طبقه بندی شده اند، (  اینجا  ) را کیلیک کنید.
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  انواع و سبکهای فرش  )دستباف طبقه بندی شده اند،( اینجا ) را کیلیک کنید.
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( منطقه بافت فرش  ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا )را کیلیک کنید .
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس (  قیمت فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.
 •  برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( شکل فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( سایز و اندازه فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس قدمت و ( سن فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید. 
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس ( رنگ فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.
 • برای مشاهده تمام فرش های موجود در بازار که بر اساس نوع الیاف به کار رفته در فرش و  ( جنس و مواد  فرش ) دستباف طبقه بندی شده اند، ( اینجا ) را کیلیک کنید.

فیلترها
 • قیمت
 • منطقه بافت
 • محل فروشگاه
 • سبک فرش
 • نقشه فرش
 • سایز
 • رنگ
 • سن فرش
 • شکل
 • 0‎میلیون
 • 670‎میلیون

میلیون  –  میلیون

dafezan199001
10 میلیون
موجود