درخواست پشتیبانی خرید


درخواست پشتیبانی خرید

هدف از ایجاد بازار فرش انلاین دفه زن ،ارتباط مشتقیم خریدران با بافندگان و فروشندگان فرش دستباف  می باشد و فروشندگان در غالب ایحاد فروشگاه های خود در بازار اقدام به تمایش محصولات خود می کنند و این روند کاملا توسط خود فروشندگان انجام شده و هیچ دخالتی از طرف مدیریت بازار در این روند صورت نمیگیرد،به همین دلیل اطمینان از صحت و سلامت فرش و اصالت آن و کیفیت فرش های ارائه شده در بازار کاملا بر عهده خریداران بوده و مدیریت بازار و مجموعه دفه زن هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد.

در نتیجه خریدران برای اطمینان از قیمت و کیفیت کالا و اصالت فرش باید  شخصا تمام موارد را بررسی کرده و  پس از حصول اطمینان کامل اقدام به خرید فرش نمایند.

جهت رفاح حال خریدران و حصول اطمینان از روند خرید و کیفیت محصول و متناسب بودن قیمت فرش ،خریداران می توانند از تیم کارشناسی بازار درخواست پشتیبانی نمایند تا خریدی کاملا ایمن و بدون هیج نگرانی را داشته باشند.

پس از ارسال درخواست پشتیبانی توسط خریداران،نیم کارشناسی متخصص،در تمام مراحل خرید در کنار خریدار بوده و بر تمام موارد درخواستی نظارت خواهد داشت.

مواردی که خریدار می تواند در زمینه آنها درخواست پشتیبانی خود را برای مدیریت مجموعه ارسال کند به شرح زیر می باشد:

درخواست پشتیبانی در زمینه کارشناسی قدمت و اصالت و سلامت فرش:

فرش های دستباف انواع مختلف داشته و مانند هر کالای دیگری دارای کیفیت بالا . پائین بوده و همچنیم مارک ها و برند های اصل و غیر اصل دارند.برخی از فرش ها دست دوم بوده ولی به حای فرش نو فروخته می شوند،برخی نیز دارای پارگی و بید خوردگی بوده ولی به عنوان فرش سالم به فروش می رسند . به همین دلیل خریداران می توانند در این زمینه و برای اطمینان از اصالت و کیفیت فرش مورد نظر خود ،از بخش پشتیبانی بازار دفه زن درخواست پشتیبانی نمایند.

درخواست پشتیبانی در زمینه قیمت فرش:

قیمت فرش بسته به سلامت فرش و قدمت فرش و نوع مصالح و میفیت بافت و منطقه بافت و نوع نقشه آن متفاوت است. به همین دلیل برای خرید فرش به قیمت مناسب ،خریدار باید اطلاعات زیاد و به روزی در زمینه فرش داشته باشد تا بتواند فرش خوبی را به قیمت مناسب خریداری کند و این امر برای همه امکان پذیر نیست.به همین دلیل خریدراران برای اطمینان از قیمت فرش می توانند در این زمینه درخواست پشیبانی ، برای تیم کارشناسی بازار ارسال کنند تا با استفاده از چشتسبانی و راهنمایی های تیم پشتیبانی،خرید مناسبی را داشته باشند. 

درخواست پشتیبانی در زمینه ارسال و دریافت فرش:

در بیشتر موارد خرید و فروش فرش ،خریدار و فروشند در یک شهر قرار دارند ولی در برخی موارد ،خریدار و فروشنده در در شهر متفاوت و یا دو کشور متفاوت  می باشند.ئر این موارد ،خریدار می تواند درخواست پشتیبانی در زمینه ارسال فرش را برای  تیم پشتیبانی ارسال کند. در این مورد ،تیم پشتیبانی فرش را در مبدا و از فروشنده تحویل گرفته و بعد از کارشناسی فرش و حصول اطمینان از یکسان بودن اطلاعات فرش و مشخصات واقعی فرش با مشخصات اعلام شده به مشتری ،فرش را برای مشتری ارسال می کند 

درخواست پشتیبانی در زمینه  نقل و انتقالات مالی برای خرید فرش :

یکی از کشکلات اصلی برای خرید انلاین و از راه دور فرش،مسله تقل اتنقالات مالی آن می باشد.مشتریان می توانند حهت اطمینان از روند پرداخت وجه فرش و دریافت بدون  اشکال فرش،درخواست پشتیبانی این روند را برای مدیریت بازار ارسال کنند تا تیم مالی بازار روند انتفال مالی و اسناد و مدارک آن را انجام و پروسه انتفال وجه را مدیریت کند.ایم مورد بیشتر در زمینه فروش خارج از کشور انجام می گیرد .  

درخواست پشتیبانی در زمینه تست و بازدید و مرجوع کردن فرش:

مشتریان می توانند درخواست تست فرش و بازدید در منزل و ضمانت مرحوعی در مدت مشخص را از فروشنده فرش بخواهند.و اگر فروشنده با این امر موافقت کند ،خریدار می تواند با خیال راحت اقدانم به خرید فرش نماید.در این حالت ،خریدار با ارسال درخواست چشتیبانی در این زمینه خدمات کارشناسان ما را نیز در این مورد در اختیار داشته و کارشناسان شرکت در تمام این مراحل در کنارخریداران می باشند.

درخواست پشتیبانی در زمینه کارشناسی در محل فرش:

در برخی موارد ،مشتریان ما نیاز به حظور کارشناس برای خرید فرش از مراکز فروش دیگر با فروشگاه های محلی فرش را دارند.در این حالت،خریداران می توانند درخواست کارشناسی فرش در محل را برای بازار ارسال کنند و جنانچه کارشناس مورد اطمینان در آن منطقه  وجود داشته باشد ،شرکت کارشناس را به خریدار معرفی نموده و خریدار می تواند ار خدمات این کارشناس در زمینه خرید فرش استفاده کند.

برای درخواست پشتیبانی- اینجا -را کیلیک کنید